​Liberecká štafeta orientačních běžců porazila Prahu o dvě sekundy

​Liberecká štafeta orientačních běžců porazila Prahu o dvě sekundy

Závod smíšených štafet orientačních běžců vyhrál v kategorii starších žáků Liberecký kraj v sestavě Anna Karlová, Lukáš Link, Majda Rýdlová a Štefan Vít s náskokem pouhých dvou sekund před Prahou. Na třetím místě skončil ve vyrovnaném závodě, ve kterém se rozhodlo o pořadí až na posledním úseku, Středočeský kraj. Ten měl ztrátu na vítěze 14 sekund.

Oporou Libereckého týmu byla Anna Karlová, která vyhrála pondělní závod ve sprintu. Stejný úspěch se podařil i Jolaně Štreitové, který byla v kategorii mladších žáků členkou vítězného týmu Prahy. Kromě ní se o zlato zasloužili Martin Kabát, Ema Bulířová a Martin Gajda. Na druhém místě skončil Jihomoravský kraj s mankem 42 sekund, třetí Liberecký kraj nabral ztrátu 102 sekund.

"Olympiáda mládeže orientační běžce přitahuje. Několik z nich dalo přednost startu v Brně před účastí na mistrovství Evropy na Slovensku ve stejném termínu. Ze začátku nás jejich rozhodnutí mrzelo. Ale na druhé straně si vážíme toho, že na olympiádě mládeže chtěli být," řekl předseda sekce orientačního běhu Petr Klimpl.

Trať štafetového závodu vedla mezi mezi panelovými domy bez velkého převýšení. Ve středu je na programu závěrečný závod middle.

-red -