Králové kolečkových bruslí sídlí v Praze

Králové kolečkových bruslí sídlí v Praze

Druhý den soutěží v kolečkovém bruslení potvrdil to, co naznačil den první. Totiž že nejlepší závodníci v tomto mohutně se rozvíjejícím odvětví jsou z hlavního města.

V úterý se soutěžilo ve vytrvalostním závodě na tři okruhy (jeden měřil 465 metrů) a vše se pak sčítalo do bruslařskézo víceboje. Své kategorie opět ovládla rodina Stodolova, Prokop vyhrál mezi kadety, jeho mladší sestra Zuzana mezi staršími žákyněmi.

Hegmonii Prahy potvrdil i starší žák Lukáš Přibík a kadetka Kateřina Kainová. Praha pak dominovala i ve štafetě na 4 x 4 kola.

„Dnes nám trochu více přálo počasí, nebylo takové horko jako v pondělí,“ hodnotil klimatické podmínky ředitel závodu Michal Hrazdíra. „Museli jsme ošetřovat pár drobných pádů, ale nebylo to nic vážného,“ dodal.

Zároveň se ohlédl i za celou bruslařskou částí Olympiády: „Praha potvrdila svoji dominanci, v hlavním městě jsou nejlepší podmínky pro tento sport, mají tam speciální dráhy na trénink. To je pro rozvoj kolečkového bruslení hodně důležité. Nedávno vyrostla podobná dráha ve Veselí nad Moravou a jeho závodníci zde už dokázali svoji kvalitu. Doufám, že brzo vyroste podobná dráha i v Brně.“