Železný a Špotáková mají zdatné oštěpařské nástupce

Železný a Špotáková mají zdatné oštěpařské nástupce

O slovo se na Olympiádě přihlásila královna sportu. První finálové disciplíny nabídly pohled do parádní české disciplíny hodu oštěpem. A finálové bloky ukázaly, že olympijští vítězové Jan Železný a Barbora Špotáková mají zdatné nástupce.

V závodě starších chlapců dominovali atleti z Královéhradeckého kraje. Oba dva z prvního a druhého místa Ondřej Mikeš a František Doubek dobře vyladili svoji formu na vrchol olympijského snažení, oba si vytvořili osobní rekordy. Celkem čtyři oštěpaři překonali hranici 50 metrů, což je v této kategorii považováno za známku vysoké žákovské kvality.

Mezi dívkami kralovala Carmen Schwarzová, která klubově náleží do Baníku Stříbro a tudíž reprezentuje Plzeňský kraj. O pouhých 21 centimetrů překonala Hanu Hájkovou z Pardubického kraje, obě dvě jako jediné oštěpařky překonaly hranici 40 metrů.

Na atletickém stadionu se v pondělí rozběhly další soutěže svými kvalifikacemi, v úterý na programu blok čtrnácti finálových disciplín, ve středu pak zbývajících šestnácti.

Sledujte ODM i na Facebooku a Youtube!

Podívejte se na sportovní kvíz a jak se s ním kluci a holky na ODMku popasovali.