Kolečkovým bruslím dominovala rodina Stodolova z Prahy

Kolečkovým bruslím dominovala rodina Stodolova z Prahy

V areálu Pod Palackého vrchem se v pondělním dopoledni představili závodníci na kolečkových bruslích. A bylo se na co dívat. Na olympijské tratě na 200 metrů i na jedno kolo (v délce 465 metrů) přijela řada mistrů republiky i medailistů z mezinárodních soutěží.

Jedno jméno však dominovalo výsledkové listině ze všech nejvíc: Stodola, resp. Stodolovi, skoro by se chtělo říct kolečkářský gang rodiny Stodolových z Prahy. Tomuto ušlechtilému sportu se věnuje celá rodina, tedy rodiče a všech pět ratolestí. Dva z nich, starší žákyně Zuzana a kadet Prokop, získali v Brně každý po dvou zlatých medailích.

Prokop Stodola je rozený sprinter, má na svém kontě pět titulů mistrů republiky, zúčastňuje se úspěšně mezinárodních závodů. Jen pro zajímavost: na rovné asfaltové dráze dokáže vyvinout rychlost až 47 km za hodinu.

V jeho šlépějích jde mladší sestra Zuzana, také jednička ve své žákovské kategorii. Mezi chlapci v ní dominoval Lukáš Přibík, po zaváhání na startu mocně finišoval a předstihl Jakuba Kočího.

Sledujte ODM i na Facebooku a Youtube!

Podívejte se na sportovní kvíz a jak se s ním kluci a holky na ODMku popasovali.

https://www.youtube.com/watch?v=W5zO1QASnoM