V Havlíčkově Brodě vychovávají budoucí špičkové stolní tenisty

V Havlíčkově Brodě vychovávají budoucí špičkové stolní tenisty

Stolní tenis se na Vysočině stal v posledních letech velmi populární. Havlíčkův Brod totiž vyhrál třikrát za sebou extraligu mužů a nyní ve městě vznikla akademie stolního tenisu. Jako trenéři v ní působí Karol Korbel, otec nejúspěšnějšího českého stolního tenisty Petra Korbela, a bývalý extraligový hráč František Kanta. Hráči havlíčkobrodské akademie už sbírají úspěchy na republikové scéně a představili se také na Olympiádě dětí a mládeže v Brně.

Filip Karel je čerstvým mistrem republiky ve smíšené čtyřhře mladšího žactva. Sedmý hráč českého žebříčku si účast v Brně velmi pochvaluje. „Na zahajovacím ceremoniálu se nedalo příliš dobře sedět, ale jinak to bylo fakt parádní,“ říká třináctiletý stolní tenista. Hned úvodní den soutěží družstev ve stolním tenise se Karlovi podařilo získat cenný skalp. Zdolal úřadujícího mistra republiky ve dvouhře Ondřeje Květoně.

Poprvé po dvou letech jsem ho porazil a toho si opravdu moc vážím,“ zářil Karel po vítězství. Přitom nechybělo moc a prohrál by. V pátém setu čelil dvěma mečbolům soupeře, ale se štěstím je odvrátil a strhl vítězství na svou stranu.

Díky jeho skvělému výkonu vyhrálo družstvo Vysočiny nad Plzeňským krajem poměrem 3:1. Na výhře se podílel také Matěj Holub z Jihlavy, který ve třinácti letech ovládl krajské bodování mladšího žactva, staršího žactva i dorostu, což se ještě nikomu před ním nepovedlo.

Hrálo se mi opravdu dobře. Sice jsem svůj první zápas prohrál, ale ve čtyřhře jsme společně s Filipem předvedli dobrý výkon a mám radost, že se nám podařilo postoupit,“ řekl po zápase reprezentant Kraje Vysočina.

A jaký mají mladí stolní tenisté cíl na Olympiádě dětí a mládeže v Brně? „Určitě chceme pro krajskou výpravu vybojovat alespoň jednu medaili,“ vyhrkli sborově oba mladíci. Příležitostí k tomu budou mít dost, kromě družstev se ve stolním tenise soutěží ve dvouhře, čtyřhře i smíšené čtyřhře.

Sledujte Olympiádu dětí a mládeže na facebooku a na instagramu.

Autor: Stanislav Kučera – člen programu mladí novináři pro ODM 2017