Moderní gymnastky Kraje Vysočina získaly čtyři zlata

Moderní gymnastky Kraje Vysočina získaly čtyři zlata

Moderní gymnastky Kraje Vysočina ovládly soutěž moderních gymnastek. Ze sedmi medailových kolekcí získaly čtyři zlaté medaile. V kategorii mladších závodnic vyhrály všechny tři disciplíny. Dvě zlata vybojovala Tereza Suchá za cvičení se švihadlem a obručí a ve volné sestavě bez náčiní si vedla nejlépe Ester Opatrná. Čtvrtým zlatem přispěla do klenotnice Kraje Vysočina ve cvičení s míčem Anna Prokešová.

Dvě prvenství získala za cvičení s obručí a stuhou Jevgenija Sehedi z Prahy a Veronika Gumenyuk z pořádajícího Jihomoravského kraje vyhrála cvičení s kužely.

"Olympijská soutěž měla z mého pohledu kvalitní úroveň a naznačila, že se nemusím obávat o své případné následnice. V obou kategoriích by se měly medailistky brzy výrazněji prosadit," uvedla bývalá pětinásobná česká mistryně Monika Míčková, která před rokem ukončila ve čtyřiadvaceti letech aktivní kariéru. Ta byla spojena s olympiádou dětí a mládeže, na které před dvanácti lety v Brně úspěšně startovala.

"Pamatuji si moc dobře na tuto akci, nedá se na ni zapomenout. Byl to pro mě, jako začínající moderní gymnastku fantastický zážitek. Nejen samotná soutěž, ale celá atmosféra kolem ní," dodal Míčková.

Sledujte olympiádu také na Facebooku a Youtube!