Královéhradecký kraj bude v Brně obhajovat bronz z fotbalového turnaje

Královéhradecký kraj bude v Brně obhajovat bronz z fotbalového turnaje

Posledních pár dnů dělí třísetčlennou olympijskou výpravu z Královéhradeckého kraje od účasti na letní Olympiádě dětí a mládeže, kterou letos hostí Jihomoravský kraj. Zvyšují se nejen frekvence a zátěže tréninků, ale i naděje v úspěch a cenné kovy.

Letní Olympiáda dětí a mládeže provází mladé sportovce od roku 2003, hned další ročník se konal již v Jihomoravském kraji. Historicky je tedy Jihomoravský kraj hostitelem podruhé, a to po dvanácti letech.

Mladí sportovci z Královéhradeckého kraje budou v Brně obhajovat bronzové medaile z fotbalového turnaje. Ale nejen to... Velké naděje jsou také vkládány do plavání, atletiky, orientačního běhu a karate.

Vedoucí výpravy Tomáš Záviský, který již patnáctým rokem bedlivě a svědomitě dbá na profesionální přípravu svých svěřenců, říká: „Moc rád bych touto cestou poděkoval zástupcům sportovních svazů, bez kterých by organizace výpravy nebyla možná. Veliké díky patří i za to, že nám kraj na celkovou realizaci poskytl více než dva miliony korun.“

Výprava kraje čítá v letošním roce na 300 členů, což je o 118 osob více, než před dvěma lety. Jedním z důvodů je také zvýšení počtu a rozmanitosti sportů. V letošním roce na závodníky čeká 22 sportů rozdělených na 90 disciplín. Do těchto odvětví se rozdělí okolo 3600 sportovců z celé republiky.

Vlajkonoškou Královéhradeckého kraje bude členka biatlonové štafety Lucie Charvátová. Tato mladá sportovkyně je velmi výjimečnou a váženou, nejen proto, že je východočeskou rodačkou z Vrchlabí, ale i proto, že se prvních ročníku Olympiády dětí a mládeže sama účastnila, a to velice úspěšně a s grácií. Tehdy získala pro kraj dvě zlaté medaile a několik dalších cenných kovů.

Autorka: Pavla Hajpišlová – členka programu mladých novinářů pro ODM 2017

Autorka: Pavla Hajpišlová – členka programu mladých novinářů pro ODM 2017

Jaká byla ODM v roce 2015? Mrkněte.