Barbora Krejčíková: Jako velká olympiáda

Barbora Krejčíková: Jako velká olympiáda

Kočíruje po světě s báglem tenisových raket, turnaj od turnaje. Sbírá body do žebříčku WTA, vydělává peníze. Tenistka Barbora Krejčíková, bydlištěm v jihomoravských Ivančicích, ale velmi ráda vzpomíná na dětství a na dvě vítězné účasti na Olympiádě dětí a mládeže. „Bylo to jako velká olympiáda,“ říká v našem rozhovoru.

Co říkáte obecně projektu ODM, který už je dlouholetou součástí českého sportovního prostředí?

Z mého pohledu je tento projekt úžasný. Děti mají možnost sportovat. Zúčastnit se olympiády je prestižní a motivující v jakékoliv kategorii. Jsem velice ráda, že mohu být ambasadorkou ODM a podporovat tak děti v jejich lásce ke sportu a fair play.

Jak moc může tato akce motivovat děti do dalšího sportování?

Určitě hodně. Pro děti je to jedinečná příležitost potkat se se svými vrstevníky z ostatních krajů a zasoutěžit si. Také poznávají nové sportovce z jiných odvětví, mohou se na ně jít podívat a zafandit jim. Vidí ostatní sporty z jiných úhlů a mohou je porovnávat s tím svým. Pro děti je to nezapomenutelná a motivující zkušenost a určitě jim pomáhá v jejich dalším sportovním rozvoji.

Kde a jak jste vy osobně sportovala ve věku kolem třinácti, patnácti let?

Já jsem ze začátku své kariéry hrála hlavně hodně české tenisové turnaje a jelikož jsem nějaké vyhrála, tak jsem chtěla zkusit i ty zahraniční, zajímalo mě poměřit si síly i s hráčkami z Evropy. Od 15 let jsem hrála už hlavně na mezinárodních juniorských soutěžích pod názvem ITF a zkoušela jsem získat i nějaké body do dospělého žebříčku.

Vy jste měla sama možnost zúčastnit se ODM jako aktivní sportovec a dvakrát jste ji vyhrála. Jaké jsou vaše vzpomínky na tuto akci?

Ano, zúčastnila jsem se ODM dvakrát. Jednou v Ústi nad Labem a jednou v Táboře. Mám na ODM ty nejlepší vzpomínky. Jednak se mi tam dařilo a přivezla jsem medaile, ale celkově se mi to líbilo. Jeli jsme jako kraj, bydleli jsme spolu a navzájem se podporovali. Pro mě to byla taková menší opravdová olympiáda. Líbily se mi nástupy a také zakončení a vyhlášení všech vitezů. Všichni pískali, tleskali a oslavovali. Ještě teď si to vybavuji, je to nezapomenutelné.

Na co byste nalákala mládež, aby dělala právě tenis? V čem je jeho krása?

Nejlepší na tenise je, že každý týden máte turnaj. Když se vám třeba jeden nevyvede, další týden je další a máte novou šanci. A tak je to každý týden, což je podle mě super. Na tenise je také úžasné cestování, poznávání nových lidi, jazyku, jídla, kultur a krajin.

Co děláte nyní na poli sportovním a jaké máte sportovní plány na rok 2017?

V minulých týdnech se mi poměrně dařilo ve dvouhře. Byla jsem ve finále WTA v Norimberku a tento výsledek mě katapultoval na 150. místo na WTA žebříčku. Nyní jsem se vrátila z Roland Garros a mám v plánu přípravu na Wimbledon, kde bych si ráda zahrála kvalifikaci dvouhry, čtyřhru a mix. Poté budu volit mezi WTA a ITF turnaji.

Barbora Krejčíková
tenis
Narozena: 18. 12. 1995
Největší úspěchy: vítězka tří deblů na juniorských Grand Slamech (s Kateřinou Siniakovou), 150. hráčka žebříčku WTA.