Jakub Mendrek: Skvělá atmosféra je neopakovatelná

Jakub Mendrek: Skvělá atmosféra je neopakovatelná

Je představitelem silně se rozvíjejícího sportu, na florbalovém dresu nosí číslo 44. Dotáhl to až do české reprezentace a jedním z odrazových můstků k této vysoké metě byla i jeho účast na Olympiádě dětí a mládeže. „Nikdy nezapomenu na skvělou atmosféru, která tyto hry provázela,“ vzpomíná v rozhovoru pro náš web.

Co říkáte obecně projektu ODM, který už je dlouholetou součástí českého sportovního prostředí?

Myslím si, že projekt ODM je báječný v tom, že si mohou mladí sportovci vychutnat olympijskou atmosféru se vším všudy. Může to být pro spoustu mladých sportovců výborný motivační zážitek, který je posune zase o něco dále.

Jak moc může tato akce motivovat děti do dalšího sportování?

Na ODM jde o úplně odlišnou sportovní atmosféru, než u běžných soutěží. Zkušenosti s těmito hrami mohou být jednoznačně motivující.

Kde a jak jste vy osobně sportoval ve věku kolem třinácti, patnácti let?

V této době jsem trénoval v Brně v klubu Bulldogs Brno. Moje příprava obsahovala nejen tréninky týmové herní, ale také jsem se už v této době připravoval navíc individuálně.

Jak vzpomínáte na své dvě účasti na ODM 2007 a 2009, co vám nejvíc utkvělo v paměti?

Je to již poměrně dávno, co jsem se zúčastnil ODM, ale pamatuji si, že to bylo pro náš kraj více motivující turnaj, než-li Výběrový turnaj. Pamatuji si na úspěšný zápas o třetí místo a také skvělou atmosféru, která tyto hry doprovázela.

Na co byste nalákal mládež, aby dělala právě florbal? V čem je jeho krása?

Každý si musí najít ke sportu vztah, takže nikoho nebudu přemlouvat. Florbal prochází velkými obměnami a začíná se přibližovat hokeji - rychlost, síla, souboje. Je to super sport v tom, že Vám stačí jenom hokejka a tenisky a více nemusíte řešit. Florbal musíte hrát právě proto, že Vás tento sport baví a máte jej rádi. Pokud k tomu přidáte i něco navíc, tak se z Vás stane dobrý sportovec, florbalista.

Co děláte nyní na poli sportovním a jaké máte sportovní plány na rok 2017?

Stále jsem hráčem superligového týmu itelligence Bulldogs Brno, kde se začínáme opět připravovat na následující sezónu. Moje sportovní plány do nové sezóny jsou stále otevřené, protože bych se rád podíval do zahraničí, abych získal nové sportovní zkušenosti a dovednosti. Nechme se tedy překvapit, jak to všechno dopadne.

Jakub Mendrek
florbal
Narozen: 10. 1. 1994
Klub: itelligence Bulldogs Brno
Největší úspěchy: 2. místo v anketě Junior roku 2013, účastník MSJ 2013 v Hamburku, 2. místo v Poháru České pojišťovny 2015.