Pavla Vincourová: ODM - získat vzory a ukázat cestu!

Pavla Vincourová: ODM - získat vzory a ukázat cestu!

Brněnská odchovankyně Pavla Vincourová hraje nyní volejbal v zemi pro tento sport zaslíbené – v Polsku. V Lodži tam coby nahrávačka přispěla k finálové účasti v tamní lize a ke konečnému stříbru. Před osmi lety si také zahrála na Olympiádě dětí a mládeže, kde s krajským týmem vybojoval stříbro. „Hezky se na to vzpomíná,“ říká v našem seriálovém rozhovoru.

Co říkáte obecně projektu ODM, který už je dlouholetou součástí českého sportovního prostředí?

Myslím si, že to je dobrý projekt, který dává šanci dětem okusit aspoň trošku atmosféru velké akce jako je olympiáda, i když jen dětská, ale to vůbec nevadí, někde se začínat musí.

Jak moc může tato akce motivovat děti do dalšího sportování?

Domnívám se, že jim ukáže konkurenci a srovnání s ostatními a to je motivuje do dalších let práce a trénování. Získat vzory a nechat si ukázat cestu je v tomto věku hodně důležité.

Kde a jak jste vy osobně sportovala ve věku kolem třinácti, patnácti let?

Ve čtrnácti jsem už zažila ME kadetek ve volejbale, shodou okolnosti v Brně, a vlastně v tomto věku začala moje volejbalová kariéra na plné obrátky.

Jaké jsou Vaše vzpomínky na ODM, kde jste v roce 2009 získala stříbro?

Na každou medaili se vzpomíná dobře, takže vzpomínky na tuto akci jsou úžasné, zůstanou mi v paměti hodně dlouho.

Na co byste nalákala děti, aby dělaly právě volejbal?

Je to týmový sport, kde nikdy nejste sami na hřišti, takže vždy vám někdo může pomoct, když se vám nedaří. Získáte plno kamarádů, vzpomínek a taky vás volejbal hodně naučí i v osobním životě.

Co děláte nyní na poli sportovním a jaké máte sportovní plány na rok 2017?

Momentálně mám s polským týmem Grot Budowlani Łódź po finále polské ligy, kde jsme bohužel neuspěly, ale druhé místo je i tak úspěchem. Takže nyní trochu odpočívám. Co bude dál, se uvidí…

Pavla Vincourová
volejbal
Narozena 12. 11. 1992