Jakub Tomeček: Neznám kluka, který by nerad střílel

Jakub Tomeček: Neznám kluka, který by nerad střílel

Dodnes ho mrzí, že se o projektu Olympiády dětí a mládeže dozvěděl až v téměř dospělém věku. Ale o jeho přínosu pro sport brokový střelec Komety Jakub Tomeček nepochybuje. „Neznám kluka, který by nerad střílel,“ obhajuje svoji skeetařskou specializaci v rozhovoru pro náš web.

Co říkáte obecně projektu ODM, který už je dlouholetou součástí českého sportovního prostředí?

Je to skvělý nápad. V dnešní době je stále těžší přitáhnout děti ke sportu a k pohybu obecně. Slovo Olympiáda má svou váhu a auru a díky tomuto projektu budou děti na zážitky s ní spojené dlouho vzpomínat.

Jak moc může tato akce motivovat děti do dalšího sportování?

Každé začátky jsou těžké a prosazení se obzvláště. Čím dřív je dětem poskytnuta správná motivace, tím lépe. Podle mého, vše spojené se slovem olympiáda, i když je jen dětí a mládeže, děti dokonale motivuje.

Kde a jak jste vy osobně sportoval ve věku kolem třinácti, patnácti let?

V tom věku jsem začínal střílet na brněnské střelnici v Soběšicích. Byla to pro mne jedna z prvních zkušeností s vrcholovým sportem a byl jsem plný touhy dostat se na zahraniční závody.

Zaregistroval jste jako dítě ODM? Zúčastnil jste se? S jakým výsledkem?

Bohužel jsem se o tomto projektu dozvěděl až v takřka dospělém věku a vzpomínám si, že mne moc mrzelo, že má disciplína v programu her není. Ale chápu, že nároky některých sportů jsou vyšší než jiné a proto je zařadit nelze.

Na co byste nalákal mládež, aby dělala právě sportovní střelbu? v čem je její krása?

V případě střelby je to velmi jednoduché, snad neznám kluka, co by neměl rád zbraně, ale jinak super kolektiv, velký předpoklad účasti na mezinárodních závodech a v případě úspěchu se lze střelbě věnovat na top úrovni klidně do 40 let.

Jakub Tomeček
sportovní střelba
Klub: Kometa Brno
Narozen: 23. května 1991
Největší úspěchy: účastník OH 2012 v Londýně, dvojnásobný medailista z Univerziády v Kazani 2013 – ve skeetu jednotlivců i družstev