Poznáte se? Malé RETRO pro účastníky ODM 2005

Poznáte se? Malé RETRO pro účastníky ODM 2005

Před dvanácti lety, v roce 2005, se ODM uskutečnila v Jihomoravském kraji. Tady je dvanáct let, které uběhly v životech těch, kteří se tehdejší olympiády zúčastnili.

Všem, kteří se tehdy dostali do výprav svých krajů, posíláme malé připomenutí. Záznam ze slavnostního nástupu na brněnský stadion si můžete prohlédnout ZDE.

Je to nezkrácený záznam zachycující nástupy všech výprav a olympijské ceremoniály od vztyčení vlajky, přes hymnu, sliby až po zapálení olympijského ohně.

I když záznam není v top kvalitě, na kterou jsme dnes zvyklí, přesto jsme si jisti, že se všichni na dvanáct let starém videu určitě poznáte. Vrátit se na chvíli zpět, podívat se na sebe po dvanácti létech, vzpomenout si na prožité chvíle v olympijské vesnici, při sportu i zábavě, je vždy osvěžující.

Je dobré se občas podívat zpět, jen tak uvidíme, kam jsme se v životě posunuli. Vy, kdo se na záznamu najdete a budete mít chuť nám napsat a podělit se o své zážitky z ODM 2005, zašlete nám svůj příspěvek na facebook ODM 2017. Stačí jen krátká zpráva – jaké to tehdy pro vás bylo a co dobrého jste si z ODM 2005 odnesli do svého dalšího života. A klidně přidejte k tomu i své přání těm sportovcům, kteří přijedou na ODM 2017 do Brna 24. 6.


Slavnostní zapálení olympijského ohne – nádvoří Hradu Špilberk před štafetou po celé České republice.


Nastupuje sportovní výprava Jihomoravského kraje, vítěz soutěže krajů ODM 2005.


Petr Čech, vlajkonoš Plzeňského kraje.


Do poslední chvíle utajovaný poslední článek dlouhé štafety olympijského ohně. Trojnásobný olympijský vítěz a držitel světového rekordu v hodu oštěpem 98,48 m.

(OT)