To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty ODM 2017

To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty  ODM 2017

Anketa, v níž jste nám od září posílali své tipy na jména maskotů pro ODM 2017, je u konce. Vybrali jsme dva vítěze, kteří shodou okolností zaslali zcela totožná jména - Kroky pro kluka a Dýlka pro dívku.

Maskoti byli k vidění v životní velikosti i na veletrhu SportLife, kde se do hlasování zapojilo přes 600 návštěvníků. Nakonec jsme se rozhodli ze všech tipů vybrat dva totožné a pojmenovat krokodýlího kluka "Kroko" a dívku "Dýlku".

Toto jsou naši dva vítězové:

Ladislav Všetečka

"Vaše zpráva mne pobavila a potěšila zároveň. Projekt ODM znám již několik let a byl jsem se osobně podívat jak na letních, tak i na zimních ODM. Náš syn Jakub se účastnil dvou zimních ODM, kde se na té první, na Vysočině, stal olympijským vítězem ve SNB. U závodů SBX již zůstal a tento rok se nominoval na EYOF do Turecka."


a Michal Procházka

"O jménech jsem hodně přemýšlel. Město je spojené historicky s krokodýlem a jak rozdělit jedno slovo - název na dvě a přitom být jednoduchý a zapamatovatelný. Tak vznikla jména Kroky a Dýlka. A ještě v těch jménech je obsažen sport: KROKO - kroky a DÝLKA správně délka. Mám dvě děti a obě s manželkou vedeme ke sportu. ODM bude jistě pro ně novou motivací. Těšíme se na atmosféru slavnostního zahájení a držíme olympiádě palce."


Oba se s jedním doprovodem stali VIP hosty ODM 2017. Blahopřejeme!

Všem, kteří jste se ankety zúčastnili, děkujeme a moc si přejeme, abyste se objevili na slavnostním zahájení a přišli povzbudit svůj kraj na některé z 30 sportovišť, kde se ODM 2017 ve dnech 24. - 29. 6. 2017 odehraje.

Oldřich Tegze
místopředseda organizačního výboru ODM 2107