Barbora Seemanová: Na ODM už v 11 letech

Barbora Seemanová: Na ODM už v 11 letech

Výjimečná událost v parádní atmosféře. "Byla jsem vyjukaná, ale byla to úžasná zkušenost". Tak hodnotí Olympiádu dětí a mládeže talentovaná plavkyně Barbora Seemanová, která se letních her zúčastnila dvakrát – v roce 2011 (v Olomouckém kraji) a 2013 (Zlínský kraj). Tři roky poté už reprezentovala Českou republiku na „dospělé“ olympiádě v Riu a v roce 2018 přivezla z olympijských her mládeže v Buenos Aires 2 zlaté a 1 bronzovou medaili.

„Byly to pro mě dny plné zážitků a úžasných zkušeností. A taky tak trochu jiný level, pokud bych to měla porovnat s klasickými závody, které v sezoně objíždíme,“ říká dnes osmnáctiletá kraulařka.

Na ODM, kde proti sobě kromě jednotlivců soutěží v nasbíraných bodech i jednotlivé kraje, získala s Prahou druhé a třetí místo. V roce 2013 v Olomouci dokonce pomohla k bronzovému umístění čtyřmi medailemi!

„Ale dva roky předtím jsem byla hodně vyjukaná,“ směje se. „Bylo mi teprve jedenáct a myslím si, že jsem byla úplně nejmladší ze všech. Vlastně to byly moje úplně první velké závody v kariéře, takže velká škola.“

Ač tenkrát na mládežnickém zápolení pod pěti kruhy chyběla třeba olympijská vesnice, leccos Seemanové „dospělou“ olympiádu připomínalo. Třeba možnost prohodit pár slov se všemi sportovci, s nimiž by jinak nepřišla do styku.

„V Riu to bylo úplně stejné, i když tam samozřejmě bylo všechno mnohem větší a prestižnější,“ vykládá.

A čistě sportovní pohled? „Dětská olympiáda mě zase posunula v plavecké kariéře. Z každého závodu si něco vezmu a čím je prestižnější, tím se víc učím a rozvíjím. Všechno to vyvrcholilo v Brazílii, kde jsem mohla nasbírané zkušenosti uplatnit. No a v Buenos Aires, kde jsem získala tři medaile, to byla teprve jízda,“ zhodnotila svou olympijskou cestu Seemanová.

Bára Seemanová byla i součastí "české hlídky" na plážích v Riu! Mrkněte na video!