Olympiáda byla parádní, ale s výsledkem moc spokojení nejsme, hodnotí Karlovarský kraj poslední příčku

Olympiáda byla parádní, ale s výsledkem moc spokojení nejsme, hodnotí Karlovarský kraj poslední příčku

S celkovým čtrnáctým místem v pořadí krajů není vedoucí výpravy Pavel Kubečka úplně spokojený. „Je pravda, že jsme nejmenší kraj, ale mohlo to být lepší,“ dodává zástupce karlovarských dětí, které zvládly získat dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile.

Ze sedmi medailí Karlovarského kraje je pouze jedna z jiného sportu, než ze snowboardingu, a to z krasobruslení. Tu získal Matyáš Bělohradský, když v úterý ovládl soutěž starších žáků a zařídil tak první zlatou pro Karlovaráky. O den později přidala druhou zlatou Marie Kresingerová, která nedala soupeřkám šanci a vyhrála snowboardingovou disciplínu slopestyle v kategorii mladších žaček. Kresingerová se stala se ziskem tří medailí nejúspěšnější reprezentantkou lázeňského kraje.

„Bohužel, v rychlobruslení, od kterého jsme toho očekávali více, nám to moc nevyšlo,“ pokračuje Kubečka. Ve snowboardingu vystřídaly oslavy medailí i obavy o zraněného mladého sportovce. „Upadl při závodě a vypadalo to na zlomenou ruku. Naštěstí byla jen naražená, a ve čtvrtek dokonce zvládl vyhrát stříbrnou medaili,“ vypráví Kubečka příběh se šťastným koncem mladšího žáka Sebastiana Horníka.

Nad menším smutkem z výsledků převládá pocit spokojenosti. „Trenéři spokojení, děti také, všechno hezký. Organizaci a sportům není co vytknout.“ Netradiční šachy, často diskutovaný sport letošní olympiády, se naopak Kubečkovi líbil. Závěrem věří v úspěšnější výsledky karlovarských dětí. „Doufám, že se v příštích letech posuneme v celkovém pořadí krajů směrem nahoru.“

Autor: Tereza Zimovjanová – členka programu mladých novinářů pro ODM 2016