Ústecký kraj se rozloučil s turnajem prohrou

Ústecký kraj se rozloučil s turnajem prohrou

Výběr Ústeckého kraje prohrál v zápase o 5. místo s Jihočeským krajem 4:5 po samostatných nájezdech a na turnaji obsadil konečné šesté místo.

Velmi slušně zaplněná SD Aréna v Chomutově hnala od začátku svěřence trenéra Radka Šípa dopředu. Ústečtí během zápasu třikrát vedli, jenže v čase 59:39 vyrovnal na 4:4 rychlým obtočením kolem svatyně ústeckého brankáře Svobody jihočeský Tomáš Pytlík. „Ten gól beru na sebe, mrzí mě, že jsem se nestihl rychleji přesunout k druhé tyči,“ uvedl brankář, který momentálně pendluje mezi kluby Bíliny a Kadaně. Utkání tak došlo do prodloužení. V něm se nic nestalo a tak musely duel rozhodnout až samostatné nájezdy.
Ústecký brankář Dominik Svoboda první nájezd vychytal, ale poté dvakrát inkasoval a stal se nejsmutnějším hrdinou zápasu. „Ten poslední nájezd sem mohl chytit, ujel jsem tomu hráči moc do strany,“ popsal klíčový okamžik utkání Svoboda, který si svými dobrými výkony řekl o post jedničky pro poslední duel na olympiádě.
Ústecký kraj – Jihočeský kraj 4:5 po s. n. Branky: 2. Harkabus (Šubrt, Benda), 13. Berka (Bartoš, Prokop), 44. Kysela (Jouza, Jindra), 59. Berka – 13. Toman (Pytlík), 16. Pytlík (Toman, Dvořák), 19. Toman (Pytlík), 60. Pytlík (Toman), rozhodující nájezd Čížek.