Fotbalový turnaj bude i o výběru budoucích reprezentantů

Fotbalový turnaj bude i o výběru budoucích reprezentantů

Plzeň a fotbal. Tohle spojení patří k sobě už dlouho, ale v posledních letech díky výsledkům fotbalistů Viktorie je fotbal ještě více populární. Díky této popularitě bude zajímavý i fotbalový turnaj na Olympiádě dětí a mládeže.

Fotbalový turnaj na ODM je tradiční disciplínou a pro danou věkovou kategorii se jedná o jeden z hlavních vrcholů snažení. Turnaj se bude hrát na několika stadionech po celé Plzni, finále by pak mělo být skutečným vrcholem pro účastník, neboť se nejspíše bude hrát na hlavním stadionu Viktorie Plzeň ve Štruncových sadech. O organizaci turnaje i o zájmu dětí o fotbal v Plzni hovoří ředitel fotbalového turnaje a profesionální mládežnický trenér Pavel Hudeček.

Kolik mužstev bude hrát fotbalový turnaj? Přihlásili se všechny kraje?

Ano, v turnaji bude všech 14 týmů. Pro nás je to vrcholný turnaj dané kategorie a vybírá se z něho základ budoucí reprezentace U15, takže pro hráče je to velká motivace.

V jaké fázi jsou nyní přípravy turnaje?

Momentálně máme připravený harmonogram, rozlosování turnaje a zařízené stadiony.Dá se říct, že je vše připraveno.

Kolik lidí se bude podílet na organizaci?

Přesné číslo nelze zatím říct, ale bude to kolem třiceti lidí, které budou turnaj organizovat.

Kde se budou zápasy odehrávat?

Turnaj budeme hrát na čtyřech stadionech, konkrétně jsou to hřiště Senco Doubravka, Rapid Plzeň, FC Viktoria Plzeň a Dynamo ZČE Plzeň.

Finálové utkání by se mělo hrát na stadionu Viktorie Plzeň, platí to? Jak složité bylo toto domluvit?

Finálové utkání bychom rádi hráli na hlavním stadionu. Všechno však závisí na konci ligy, začátek nové sezóny v pohárech, počasí, dohodě s firmou, která provádí rekonstrukci a dalších faktorech. V této chvíli pracujeme na dvou variantách aby finále bylo důstojným zakončením náročného turnaje

Přináší zápasy ODM nějaké odlišnosti oproti klasickým soutěžím?

Hraje se kratší čas a je to turnaj. Většinou není moc prostoru napravit nepovedené zápasy jako v dlouhodobé soutěži. Pro hráče to je náročné zejména proto, že je turnaj na konci dlouhé sezóny.

Kdo by mohl patřit mezi favority turnaje?

Mezi favority bych počítal výběr Prahy, pak Středočeský, Ústecký a Olomoucký kraj. Je to však turnaj a kdokoliv může překvapit, což se stává docela často.

Fotbal je v Plzni hodně populární, takže s nábory nových hráčů asi není problém?

V zásadě se dost dětí přihlásí. Bohužel jde o sport vyžadující soustavnou dlouhodobou aktivitu, což dnešním dětem příliš nevyhovuje, a proto je i úbytek v průběhu asi adekvátní době.

S fotbalem začne spousta dětí, ale kolik zhruba se jich dokáže prosadit a případně fotbalem živit?

Odhaduji to, že se do profesionálního fotbalu dostane maximálně do deseti procent hráčů z ročníku.