Výprava Ústeckého kraje je na olympiádu dětí a mládeže připravena

Výprava Ústeckého kraje je na olympiádu dětí a mládeže připravena

Celkový počet 99 osob obsahuje závazná přihláška Ústeckého kraje na Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016, které proběhnou do 17. do 22. ledna na pěti místech severočeského regionu. Tento počet zaokrouhlí na přesnou stovku vlajkonoš Robert Reichel, držitel zlaté medaile z Nagana.

Především zimní sportovní disciplíny, které v Olympijském domě v Chomutově doplní discodance a šachy, obsadí 77 mladých nadějných sportovců, zbývající počet v podobě doprovodu jsou jejich trenéři a vedení krajské výpravy.
Jednou z největších nadějí na zlaté medaile jsou v disciplíně discodance členové týmu Beethoven-DC a to nejen s ohledem na své odborné kvality, ale především vzhledem k místu konání soutěží, kterým bude jejich domovské město Chomutov s řadou fanoušků. Vedle juniorských hokejistů bude k favoritům patřit jistě i celá řada nominovaných sportovců. Krasobruslař Filip Ščerba už své umění předvedl před dvěma lety na minulé zimní olympiádě. „Svá želízka v ohni určitě máme, ale v tuto chvíli bych nerad někoho jmenoval,“ řekl o svých svěřencích trenér a jednatel Klubu biatlonu Jílové Miroslav Bárta.
Konkrétní výsledky zástupců Ústeckého kraje nechce předjímat ani trenérka oddílu běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice Yvona Rubášová, jejíž svěřenci si z Vysočiny minule přivezli šest krásných medailí. „Stejně jako všechny ostatní trápil i nás nedostatek sněhu,“ povzdechla si Yvona Rubášová. Pro účastníky olympiády proběhla mezi Vánocemi alespoň příprava v Krkonoších, závody na sněhu v domácím prostředí si děti vyzkoušely až při nominaci a ještě v sobotu 16. ledna poměří své síly s konkurencí v rámci krajských závodů, které se uskuteční na Cínovci.
Díky počasí, které se s přídělem sněhu konečně umoudřilo, potvrdili organizátoři také plánovaný průběh všech disciplín na Klínovci. Bývalá reprezentační snowboardistka Petra Elsterová, která je Svazem lyžařů České republiky pověřena péčí o nominované mladé severočeské sportovce, věří hned ve dvě disciplíny. „Myslím, že ve slopestylu i v crossu by naše děti mohly zabodovat,“ zatipovala si Petra Elsterová. Želízka Ústeckého kraje ve sportovním ohni na sněhu potvrdil i trenér alpského lyžování Pavel Lank. Ani on však nechtěl nikoho ze svého týmu konkrétně jmenovat.
Ať už dopadnou boje sportovců jakkoliv, věřme, že budou probíhat přesně v olympijském duchu, tedy v duchu fair play, kterému je vlastní čestnost a rytířskost.