Poslední medaile se rozdávaly v orientačním běhu

Poslední medaile se rozdávaly v orientačním běhu

Ve čtvrtek se na ODM 2015 v Plzni představil opět orientační běh.

Finále starších žaček bylo naprosto v režii Šárky Rückerové z Královéhradeckého kraje, která s časem 13:33 zvítězila o více než minutu. Stříbrnou medaili si vyběhla Kateřina Grycová z kraje Jihomoravského, tu si získala za čas 14:38. Třetí příčka připadla Šárce Plhalové z Olomouckého kraje, jež se prezentovala časem 14:46.

Mezi staršími žáky se stal zlatým orientačním běžcem Sebastian Filipek z Moravskoslezského kraje. Nejcennější kov si získal časem 12:44. Na druhé příčce mohou fanoušci nalézt Dana Pavlovce z Libereckého kraje, jenž si stříbro získal výkonem 13:36. Bronzový kov vybojoval s časem 13:47 Martin Roudný z kraje Pardubického.

Závodily rovněž mladší žákyně. Tou nejúspěšnější se stala Petra Holečková z Královéhradeckého kraje. Zlato získala za výkon 12:25. Stříbrnou pozici obsadila Středočeška Karolína Bejvlová s časem 12:59. Nejlepší trojici uzavřela s výkonem 13:08 Tereza Chrástová z Libereckého kraje.

Ze závodu mladších žáků byli nadšeni hlavně domácí fanoušic, neboť zlatou medaili vybojoval s časem 13:32 Lukáš Richtr z Plzeňského kraje. Na druhé pozici doběhl Jiří Kostka z Moravskoslezského kraje. Jeho čase se zastavil na cifře 14:00. Tento totožný výkon předvedl i Martin Šimša z Prahy.