Tenisový turnaj rovněž dospěl do svého konce

I přes nepříznivé počasí se odehrála finálová klání v tenisovém turnaji. Bojovalo se ve dvouhře i ve čtyřhře.

Nejlepší tenistkou v kategorii starších žaček se stala Vanesa Nikolovová z Ústeckého kraje. Zlatá vítězka stála proti Tereza Vajsejtlové z kraje Středočeského, která sice první set vyhrála 6:3, další dva však prohrála shodně 2:6 a musela se spokojit s druhým místem. Bronzová nakonec skončila Laura Benešová z Královéhradeckého kraje.

Tenisový turnaj starších žáků nakonec ovládl Středočech Jiří Lehečka, který si ve finále překvapivě hladce poradil s Jonášem Forejtkem z Plzeňského kraje 6:2 a 6:2. Na třetí pozici se umístil Dalibor Svrčina z Moravskoslezského kraje.

Ve finále čtyřhry starších žaček se proti sobě postavily výběry Moravskoslezského a Zlínského kraje. Zápas byl nesmírně vyrovnaný, první set prohrály zlínské olympioničky 4:6, druhý byl ještě těsnější a tenistky z Moravskoslezského kraje ho vyhrály 7:5 a mohly začít slavit. Bronz získaly hráčky z Ústeckého kraje.

A konečně v klání o zlato ve čtyřhře v kategorii starších žáků se střetly kraje Plzeňský a Středočeský. Tento duel byl jednoznačný, Středočeši vyhráli 6:3 a 6:1, což jim dopomohlo k titulu. Na třetí příčku vyšplhali tenisté z Prahy