Kolektivní sporty na ODM

Kolektivní sporty na ODM

Olympiáda dětí a mládeže v Plzni zná vítěze i kolektivních sportech. Boje o medaile byly napínavé a vyrovnané do poslední chvíle.

V basketbale se o třetí místo se popraly výběry Pardubického kraje a hráči z Moravskoslezska. Pardubický kraj podlehl soupeři o pouhé tři body a na bronzový stupínek se zaslouženě postaví Moravskoslezský tým.

Ve velkolepém finále vybojovala v souboji s týmem Jihočechů zlato sestava Prahy, která v zápase získala o dva body více než soupeř.

Basketbal starší žáci

1. Praha

2. Jihočeský kraj

3. Moravskoslezský kraj

Fotbalový boj o bronzovou medaili byl po celou dobu základní hrací doby bez jediného gólu. Vyrovnaný zápas rozhodly penalty, které zvládl lépe Královéhradecký kraj a obhájil třetí místo. Boj o první místo byl o trochu jasnější. Starší žáci výběru Prahy se po dvou gólech do sítě Zlínského kraje radují ze zaslouženého statusu – nejlepší fotbalisté na této olympiádě.

Fotbal U14

1. Praha

2. Zlínský kraj

3. Královéhradecký kraj

V turnaji házenkářů se přes nástrahy všech soupeřů prodraly do finále Moravskoslezský a Zlínský kraj. Celým turnajem procházeli Moravskoslezští bez problémů, ovšem souboj se Zlínem nezvládli. Třetí místo si prosadili výhrou nad ústeckým týmem Plzeňští a získávají bronzové medaile.

Házená starší žáci

1. Zlínský kraj

2. Moravskoslezský kraj

3. Plzeňský kraj

V házené starších žákyň se domácímu plzeňskému týmu dařilo o příčku lépe než chlapcům. Ač prohráli s Jihočeským krajem pouze o jeden bod, jednalo se o finále, tudíž se dívky z Plzeňského kraje mohou pyšnit druhou pozicí. Nejtěsnějším jednobodovým rozdílem skončil také souboj o bronz, který vydřel Jihomoravský kraj (po výhře nad Prahou).

Házená starší žákyně

1. Jihočeský kraj

2. Plzeňský kraj

2. Jihomoravský kraj