I házenkářské turnaje jsou za námi

I házenkářské turnaje jsou za námi

V hale TJ Lokomotiva Plzeň se střetly házenkářské týmy, aby bojovaly o medaile. Některé duely byly velice tvrdé.

Mezi dívkami svedl boj o bronzovou medaili celky Prahy a Jihomoravského kraje. Podobně jako ve finále hrál roli každý gól. Po těsném souboji s výsledkem 11:10 se radosti z medaile dočkaly hráčky z Jižní Moravy.

Soutěžním pavoukem se do finále k radosti domácích probojoval Plzeňský tým, soupeřem mu byl výběr za kraj Jihočeský. Po napínavém utkání se nakonec radovaly dívky z jihu, jež své vítězství 20:19 uhájily o pouhý bod.

I finále chlapecké házené splnilo svá očekávání. Mezi týmy panovalo hned od začátku obrovské napětí. Hráči nabídli velice tvrdou hru, kdy každou chvíli padala jedna žlutá karta za druhou. Za prvních sedm minut zápasu padlo dokonce sedm žlutých karet!

Fanoušci zaplnili obě tribuny městské haly Lokomotiva. Přišlo se podívat velké množství zástupců jednotlivých krajů. I když více fanoušků měl moravskoslezský tým, k vítězství jim to nepomohlo a vítězem se stal tým Zlínského kraje. V první polovině zápasu se asi nejvíce prosazoval hráč moravskoslezského týmu Matěj Mazur, který dal za svůj tým nejvíce gólů. V zápase také excelovali brankář Zlínského kraje Šimon Mizera, který nakonec propustil 11 gólů a jeho dvojče Bohdan Mizera, který se postaral o 5 branek. Dalším úspěšným hráčem byl David Lefan ze Zlínského kraje se čtyřmi góly.

Magdalena Burešová, Vlaďka Janečková