Čtvrteční den přinesl rozuzlení také v hokejbalovém turnaji

V Hokejbalové hale na Košutce vyvrcholil i poslední turnaj na ODM.

V prvním semifinále se utkaly výběry Karlovarského a Pardubického kraje. Druzí jmenovaní soutěží suverénně procházeli a byli tedy pokládáni za mírné favority. Nicméně, v samotném zápase diváci neviděli ani jeden gól, napínavé semifinále tedy muselo rozhodnout až prodloužení. Rozhodující gól nakonec dokázali vstřelit Karlovarští a možná trochu překvapivě slavili postup do finále. Na pardubické hokejbalisty zbyl duel o bronz.

Druhý semifinálový mač nabídl střetnutí Plzeňského kraje a Prahy. I tento duel nabídl nesčetně zajímavých momentů a vítězem se mohly stát oba celky. I druhý zápas o finálovou účast se nakonec protáhl až do prodloužení, po základní hrací době utkání skončilo 1:1. V nastaveném čase rozhodli hokejbalisté z Prahy a mohli se radovat z postupu do zápasu o zlato.

O bronzovou medaili se tak utkali smutní poražení ze semifinále, a sice Plzeňský kraj proti Pardubickému. Východočeši se brzy dostali do vedení o dvě branky, domácí hokejbalisté záhy snížili. Do konce zápasu se jim však vyrovnat nepodařilo a Pardubičtí tak pro svůj kraj získali bronzový kov.

Do zápasu o zlaté medaile tedy nastoupily výběry Praha a Karlovarského kraje. Průběh utkání byl naprosto jednoznačný. Karlovarští vedli již po první polovině 3:0, Pražanům se poté podařilo snížit, nicméně Západočeši svůj náskok opět navýšili a nakonec zvítězili vysoko 6:1. Díky tomu mohou slavit celkový triumf v hokejbalovém turnaji.