Zahrát si jako rodina? Podle trenéra středočeských nohejbalistů k nezaplacení

Zahrát si jako rodina? Podle trenéra středočeských nohejbalistů k nezaplacení

Na úspěchu Středočeského kraje na letní olympiádě dětí a mládeže mají i „rodinné“ výpravy, které jsou zastoupeny hned v několika sportech. Tým Krunertů získal v nohejbalovém turnaji stříbrnou a bronzovou medaili.

Otec Radek Krunert vedl s manželkou oba své syny Štěpána a Michala ke sportu odmala, společně hrají stolní tenis, plážový volejbal, potápí se a jezdí na kole. „Všichni, včetně manželky, vyrážíme na nohejbalové turnaje, takže hrajeme jako rodina. Myslím si, že trávení víkendu sportem v rodinném kruhu je k nezaplacení,“ svěřuje se Radek Krunert, trenér středočeských nohejbalistů.

Oba bratři Krunertovi hrají fotbal, ale na olympiádě dětí a mládeže reprezentují Středočeský kraj v nohejbalu, který je pro ně spíš doplňkovým sportem. Přesto jsou úspěšní a z olympiády v Plzni si odváží bronzovou a stříbrnou medaili. Jako trenér je Radek Krunert podle svých slov vyvážený a nikomu nenadržuje.

Synové mají ale opačný názor. „I když si to nepřizná, dává nám zabrat víc než ostatním, ale jinak je na nás hodnej,“ přiznává starší z bratrů, Štěpán. „Někdy mě štve, že na mě kouká víc než na ostatní. A někdy, když hrajeme zápas, fandí jiným, abychom byli nervózní,“ podotýká s úsměvem Michal.

Jak na výsledcích, tak na náladě na hřišti je vidět, že rodinné týmy jsou úspěšné i přes konflikt rolí, který někdy vzniká. Štěpán nakonec jako charakteristiku svého trenéra dodává: „Je to prostě táta.“

Gabriela Moravcová
členka programu pro mladé novináře pro ODM 2015