Plavkyně Muselová pětkrát zlatá v Plzni

Plavkyně Muselová pětkrát zlatá v Plzni

Plavecká část letní olympiády dětí a mládeže v Plzni je u konce. Celkem pět zlatých medailí připsala na účet kraje Prahy starší žákyně Tereza Muselová, která se stala nejúspěšnější plavkyní olympiády. V těsném závěsu se čtyřmi zlaty za ní skončila reprezentantka Plzně, Tereza Polcarová.

Plavání patří na sedmém ročníku letní olympiády dětí a mládeže v Plzni ke sportům s největší konkurencí. Tereza Muselová reprezentující kraj Prahu dokázala i v silné konkurenci vybojovat celkem pět nejcennějších kovů a jedno stříbro. Mladá plavkyně si na dobrý výsledek věřila už před prvním závodem. „Šla jsem do toho s tím, že chci vyhrát,“ řekla závodnice. „Ve stejných disciplínách jsem se umístila i na mistráku, tak jsem doufala, že to vyjde i tady,“ přiznala Muselová, která má zlaté medaile z 50 a 100 m volným způsobem a 200 m prsa.

Přestože je Muselová nejúspěšnější plavkyní letošní olympiády, ještě ráno před prvním závodem se jí neplavalo nejlépe. „První půlden to bylo děsný, protože jsem nebyla rozplavaná,“ vysvětlila pětinásobná zlatá medailistka. „Ale druhý půlden už jsem něco naplavala a bylo to mnohem lepší, blízko osobáku,“ doplnila talentovaná plavkyně.

Zlaté kovy z Plzně jsou pro Muselovou zatím největším úspěchem v kariéře. „Medaile si doma pověsím na stěnu, abych na ně mohla koukat,“ prozradila plavkyně. Sama ale doufá, že ty největší plavecké úspěchy má stále ještě před sebou. „Teď bude evropská olympiáda mládeže v Gruzii a doufám, že tam pojedu,“ plánuje Muselová, která ráda jednou startovala i na olympiádě pro dospělé.

Celkově nejúspěšnějším plavcem olympiády je Adam Hlobeň z Jihomoravského kraje, který si z Plzně odveze zlatých kovů dokonce šest.

Pavlína Zástěrová

členka programu Mladí novináři při ODM 2015