Plavkyně Chocová: Budu sledovat i jiné sporty, chybí mi zápočet z házené

Plavkyně Chocová: Budu sledovat i jiné sporty, chybí mi zápočet z házené

„Je to úžasný pocit,“ netajila Petra Chocová. Úspěšná česká plavkyně si v neděli podruhé vyzkoušela roli vlajkonošky, na zahájení Her VII. letní olympiády dětí a mládeže totiž přivedla výpravu Libereckého kraje.

Jestli se na olympiádě dětí a mládeže pořádané v Plzni našla výprava, kterou nešlo přehlédnout, pak to byla ta liberecká. Sto sedmdesát dětí a třicet vedoucích a trenérů, všichni oblečeni v jasných barvách, žluté a růžové, zaujali na první pohled. Růžové tričko oblékla i plavkyně Petra Chocová. „Je to ohromná pocta. Byla jsem už v Uherském Hradišti, kde jsem si to užívala, takže jsem věděla, do čeho jdu a strašně jsem se na to těšila,“ řekla dvojnásobná mistryně Evropy.

Osmadvacetiletá plavkyně má za sebou bohatou kariéru, startovala na olympijských hrách v Londýně 2012. „Některé děti se mě ptaly, jakých úspěchů jsem dosáhla, nebo jaké to bylo na olympiádě. Dokonce tu máme tři plavce přímo z mého klubu, který trénuje taťka, takže jsem na ně zvědavá a budu je sledovat,“ tvrdila o svěřencích svého otce, který úspěšnou reprezentantku doprovázel před třemi lety jako trenér na olympijských hrách.

Jelikož Chocová studuje ekonomiku a tělesnou výchovu, pozornost chce na „dětské“ olympiádě věnovat i jiným sportům než tomu, ve kterém sama úspěšně závodí. „Určitě se soustředím prioritně na plavání, ale vzhledem k tomu, že studuju tělesnou výchovu na vysoké škole v Ústí, trošku se orientuju i v jiných sportech, což jsem do poslední doby moc nezvládala,“ smála se. „Vím, že se mnou ve výpravě s vlajkonošem šel klučina házenkář. Ještě mi chybí zápočet z pravidel házené, takže budu sledovat i ostatní sporty.“

Mimo studia a plavání se Petra Chocová od roku 2014 angažuje v zastupitelstvu České Lípy, každoroční akce pro výběry krajů České republiky tak je pro ni zajímavá i z politického hlediska. „Jsem ráda, že se to pořádá už jen proto, že je to pro děti a pro to, aby sportovaly, hýbaly se a tak nějak, aby spolupracovaly i kraje“ dodala závěrem specialistka na prsařské tratě.

Zuzana Spurná
členka programu Mladí novináři pro ODM 2015