Sprinterka Kozlová překvapila sama sebe

Sprinterka Kozlová překvapila sama sebe

Středeční program na atletickém stadionu Města Plzeň přinesl zlatou medaili Anně Kozlové z Pardubického kraje. Výrazným zlepšením se v rámci Her VII. letní olympiády dětí a mládeže na trati 300 metrů žákyň převedla rodačka z Heřmanova Městce , kde mládež trénuje světová rekordmanka na 800 metrů Jarmila Kratochvílová. Kozlová sice nepatří mezi svěřenkyně bývalé vynikající české atletiky, ale tímto úspěchem o sobě dala velice silně znát.

Věřila sis na zisk zlaté medaile?
Vůbec jsem nepočítala ani s postupem do finále, je to pro mě obrovský šok. V seznamu startujících jsem měla asi devátý nejlepší čas, a tak jsem čekala, že se z rozběhů nedostanu. Překvapivě se to povedlo, na ovále jsem bojovala na sto procent a vyšlo to náramně.

Tvůj dosažený čas 40,37s je velice hodnotný, o kolik ses zlepšila?
Já jsem té světelné tabuli ani nevěřila! Osobní rekord jsem si zlepšila o vteřinu a sedmnáct setin.

Co pro tebe akce tohoto rázu znamená, navíc když jsi dokázala olympijský závod vyhrát?
Je to velká akce, kterou jsem v plánování sezóny brala jako nejdůležitější. To, že jsem vyhrála, je skvělé a budu na tuto olympiádu vzpomínat jenom v dobrém.

Běžíš zde i jinou trať nebo si všechno směřovala k 300 metrové trati?
Ještě se představím ve štafetě 4x 60m. Jinak během sezóny startuji na tratích 60, 150 a 300 metrů.

Jak prožíváš týden v Plzni, navštívila jsi i jiné sporty nebo na to nebyl dostatečný čas?
Půjdu se určitě podívat na hokejbal, protože tatínek je šéfem hokejbalového svazu. Před závodem jsem se nikam nedostala, snažila jsem se chodit rozcvičit v čas závodu, ale poslední den se na některé sportoviště určitě podívám. Plzeň je krásně město a moc se těším na medailový i závěrečný ceremoniál.

Co tě bude čekat po Plzni? Kam se bude směřovat tvoje příprava?
Po úspěchu ode mě bude určitě trenérka Jana Červenková očekávat další skvělé výkony, takže budu poctivě trénovat, abych byla v září dostatečně připravena na mistrovství republiky žákyň.


Ondřej Váchal
člen programu Mladí novináři pro ODM 2015