Krsek ozdobil zlato národním rekordem

Krsek ozdobil zlato národním rekordem

Skvělého výsledku dosáhl ve středečním programu atletických soutěží sprinter Matěj Krsek ze Středočeského kraje. Ten v rámci Her VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni zaběhl národní žákovský rekord na trati 300 m – 34,29 s.

Matěji, jak se cítíš krátce poté, co jsi překonal český rekord?
Je to skvělé, vůbec jsem to nečekal, protože začínám závodit po zranění, a proto je to pro mě opravdový šok.

V rozběhu jsi si pohlídal s přehledem postup, neukázalo se již tam, že to ve finále takhle „poletí“ ?
V rozběhu jsem si chtěl zazávodit po zranění, a také pohlídat postup, což se povedlo. Běh jsem si užil, ale že ve finále zaběhnu takhle skvělý čas, jsem nepředpokládal.

O kolik jsi posunul své hranice?
„Osobák“ jsem zlepšil o 56 setin a věřím, že to půjde ještě níž.

Byly ideální klimatické podmínky na atletiku?
Panovalo parádní slunečné počasí, vítr ani tolik nevadil. Nevím, čím to je, ale na tomto stadionu se mi závodí skvěle. Vyhrál jsem zde již při loňském mistrovství republiky žáků 60 a 300m.

Jak moc považuješ mládežnickou olympiádu za důležitou? Stavíš to do pozice mistrovství republiky nebo výše?
Úroveň je podobná, jako když závodíme na mistrovství republiky, ale vzhledem k tomu, že je zde propojeno více sportů a má to větší sledovanost, tak beru úspěch zde za velice důležitý.“

Znamená pro tebe zaběhnutí rekordu nějakou změnu v další části sezóny? Na co se zaměříš?
Myslím, že změna nenastane, ale zkusím zaběhnout limit na Evropské olympijské hry v Gruzii. Bude to velice těžké, ale budu bojovat, abych limit pokořil. Dále budu přípravu směřovat na mistrovství světa v atletice starších žáků, které se koná v září.

Příští týden se v Plzni koná republikové mistrovství dospělých. Nepřijedeš se podívat na esa české atletiky? Jaký je tvůj plán na nadcházející prázdniny?
Na republiku „dospěláků“ ještě nevím, ale tento stadion mám opravdu v oblibě, takže to promyslím. Prázdniny využiji především v přípravě na případný start v Gruzii a vyladění formy na žákovskou republiku.

Ondřej Váchal

Člen programu Mladí novináři při ODM 2015