Po jednodenní pauze byl opět k vidění orientační běh

V Borském parku se konaly závody smíšených štafet v orientačním běhu. Olympionikům přálo k jejich výkonům báječné počasí.

Začátek závodů byl naplánován v 10:00 a na startu se objevili běžci z kategorie mladších žáků i starších žáků.

U prvně jmenované kategorie si se záludnou tratí nejlépe poradili reprezentanti Libereckého kraje, kteří závod ovládli s časem 49:03 a vybojovali tak zlaté medaile. Stříbrnou příčku obsadili olympionici z Královéhradeckého kraje, jejich čas nakonec byl 49:39. Třetí místo patří výběru z kraje Moravskoslezského, ti se se svým výkonem rovněž vešli pod hranici padesáti minut, konkrétně trať zvládli za čas 49:42.

U jejich kolegů z kategorie starších žáků se nejvíce dařilo štafetě Olomouckého kraje. Běžci si s časem 48:48 s přehledem doběhli pro zlaté medaile. O malou chvíli později do cíle dorazil výběr z kraje Vysočina, ke stříbrnému kovu museli rovněž předvést skvělý výkon, jejich čas byl 49:28. Štafetě Pardubického kraje se sice nepodařilo vtěsnat jejich běh pod padesát, i tak čas 51:03 stačil na bronzovou medaili.