Třetí atletický den přinesl mnoho skvělých výsledků

Slunečné dopoledne provázelo další soutěžní den na atletickém stadionu v Plzni. Na programu bylo mimo kvalifikací rozběhů také devět finálových disciplín.

Mezi mladšími žákyněmi byly rozdíly ve skocích tak nepatrné, že ani jedna sportovkyně si nemohla být ničím jistá, rozhodovaly opravdu jen centimetry. První místo si zajistila skokem dlouhým 5,18 metru Eliška Semecká, reprezentující hlavní město. Na stříbrnou příčku doskočila s výkonem dlouhým 5,12 metru Vendula Štanclová z Libereckého kraje. Bronz nakonec míří do kraje Královéhradeckého, o což se zasloužila Johana Coufalová. Její nejdelší pokus měřil 5,10 metru.

I starší žáci bojovali ve skoku do dálky o cenné kovy. Nejlepší výkon předvedl Eliáš Urban z Jihomoravského kraje, jeho pokus činil 6,58 metru a pomohl mu ke zlatu. Na dalších příčkách se objevili stříbrný Jihočech Filip Bárta s výkonem 6,51 metru a třetí František Buba z Jihomoravského kraje se skokem dlouhým 6,39 metru.

Další disciplínou pro děvčata v mladší věkové kategorii bylo finále běhu na 800 metrů. V čase 2:23,29 si po dvou kolech pro vítězství doběhla Karolína Sasynová v dresu Moravskoslezského kraje. O pár setin zpět byla závodnice z Ústeckého kraje, Nikola Bisová spolu s bronzovou, Kristýnou Čajkovou z jižní Moravy.

Finále v běhu na 800 metrů měli na programu také mladší žáci. Nejrychlejším běžcem na této trati se stal Jonáš Jiránek z Ústeckého kraje, který do cíle dolétl v čase 2:13.85. Stříbrnou medaili vybojoval pro domácí kraj Jakub Davidík, jehož čas se zastavil na cifře 2:15.99. Třetí příčku si pro sebe a svůj celek z Prahy zajistil Petr Novák s časem 2:16.68.

V běhu na 300 metrů se rozdělovaly medaile mezi staršími žákyněmi. Tu nejcennější si na krk pověsí za kvalitní čas 40,37 Anna Kozlová, zástupkyně Pardubického kraje. Stříbro vybojovala pro Středočechy Barbora Veselá, bronz si veze na Moravu Barbora Malíková.

Finálový závod starších žáků na 300 metrů přinesl dokonce i národní rekord žactva, o což se postaral Matěj Krsek ze Středočeského kraje. K tomuto úspěchu a zlatému kovu musel zaběhnout čas 34,29. Na stříbrnou pozici se svým výkonem probojoval Daniel Vejražka, jenž reprezentuje kraj Ústecký, s časem 34,85. A bronzovou medaili získal pro Karlovarský kraj Matěj Nádhera, jeho čas pak byl 34,87.

V kategorii mladších žákyň se rozhodovali ve skoku do výšky. Nejlepším výkonem se prezentovala Daniela Volná z Královéhradeckého kraje a pokus 1,60 metru ji stačil ke zlaté medaili. Stříbro i bronz putuje do Libereckého kraje, druhá skončila Vendula Štanclová s výkonem 1,55 metru a třetí její kolegyně Karolína Šimůnková s pokusem 1,52 metru.

Starší žáci bojovali o cenné kovy ve výšce. Prvenství nakonec uzmul Patrik Vašíček z Moravskoslezského kraje. Patrik skákal ze všech nejdéle a dostal se až na výšku 1,91 metru, jenž se stala i vítěznou. Stříbrná medaile putuje na sever, pro Liberecký kraj ji vybojoval Tadeáš Vojtěch Hacuš, jehož výkon měřil 1,85 metru. Třetí příčka a bronz patří Jihočechovi Adamu Vašovi, který k této medaili musel předvést skok vysoký 1,82 metru.

Rovněž v hodu oštěpem soutěžili starší žáci. Dalo by se říci, že kdo překonal hranici 50 metrů, ten se objevil na stupních vítězů. Nejcennější kov vybojoval Adam Kuchta pro Jihomoravský kraj, jehož oštěp se zapíchl ve vzdálenosti 55,70 metru. Na druhou nejvyšší příčku se díky hodu dlouhému 52,66 metru prokousal Jan Patka z Prahy. Bronzová medaile putuje do kraje Karlovarského, získal ji oštěpař Jan Lališ s pokusem měřícím 51,55 metru.