Sportovní aerobik roztančil Techmanii

Sportovní aerobik roztančil Techmanii

Vědecký areál Techmania Science centre v Plzni včera netradičně roztančily účastníci klání ve sportovním aerobiku v rámci LODM 2015.

Areál téměř praskal ve švech již v ranních hodinách, kdy probíhala kvalifikace. V hale se to hemžilo návštěvníky samotné expozice, ale především fanoušky, kteří měli možnost nejen podporovat své reprezentantky, ale během střídání závodnic byl čas i na základní informace o této ojedinělé disciplíně. Tréninková příprava zahrnuje několik aspektů týkající se vymýšlení choreografie, umělecký projev či fyzická připravenost.

Soutěžilo se v kategorii žákyň, ročník narození 2005-2007, a ve smíšené kategorii kadetů a kadetek, narozených v letech 2002 -2004. V šestičlenném finále žaček si zlato vytančila Aneta Moučková ze Zlína, kterou na stupně vítězů doplnila Tereza Miková reprezentující Prahu a Adéla Matějková z Ústí. Mezi kadetkami připadlo zlato Viktorii Prokopové v barvách Středočeského kraje, stříbro a bronz si rozdělily pražská Veronika Frantová a Vanda Šimková z kraje Zlínského. Za zmínku stojí účast jediného kadeta, Vojtěcha Vrabce, jenž skončil před branami finále, na devátém místě.