Nejen na Rapidu panovalo napětí

Nejen na Rapidu panovalo napětí

Druhý olympijský den jsme mohli vidět dva fotbalové zápasy na hřišti Rapid. Ačkoliv se start prvního utkání prodloužil o několik minut, fanoušky na tribunách to neodradilo a čekání se jim opravdu vyplatilo. Mohli totiž vidět dva vskutku napínavé zápasy, pričemž tápali, kdo nakonec vyhraje.

V prvním utkání se mezi sebou sttřetly Olomoucký a Jihomoravský kraj. Oba týmy během prvního poločasu vytvořily několik šancí, ani jeden však žádnou neproměnil, a tak do druhého vstupovaly za stavu 0:0. V druhém poločase už se vše změnilo a do vedení 1:0 se dostal Jihomoravský kraj, který si svou pozici udržel a vyhrál.

Druhé utkání už bylo o něco napínavější a mohli jsme zde vidět téměř profesionální hru jak Prahy, tak i Karlovarského kraje. Oba týmy předváděli skvělé zákroky a diváci ani nestačili sledovat míč. Gólu se však nedočkali a utkání nakonec musely rozhodnout až penalty, ve kterých uspěl liberecký tým 3:2

Hrálo se však i v jiných plzeňských lokalitách. Ústecký kraj přemohl Karlovarský rovněž po penaltách a Jihočeši nestačili na domácí výběr, to když prohráli 1:3. Výběr Pardubického kraje vyzrál na Moravskoslezský po penaltách. Kraj Vysočina se v utkání proti Zlínskému kraji neprosadil ani jednou a prohrál 0:2. Hráči z hlavního města poté rozstříleli fotbalisty Karlovarského kraje 6:1 a v posledním úternám duelu přehrál Jihočeský kraj Ústecký 2:0.