V okolí Homolky se opět závodilo na kolech

V okolí Homolky se opět závodilo na kolech

Na plzeňské Homolce se v úterý konal cyklistický MTB cross country závod. Chlapci odstartovali ve čtrnáct hodin a hodinu po nich se na náročnou trať vydaly i dívky.

Podél závodní dráhy se mačkalo mnoho fotografů, trenérů, odpočívajících sportovců a rodinných příslušníků, kteří fandili a svým pokřikem i občasnými radami podporovali a motivovali jedoucí cyklisty a cyklistky. Za vytrvalého troubení fanoušků závodníci v rychlém tempu zdolávali přírodní překážky a náročný kopcovitý terén.

V 14:00 odstartovali svůj závod starší žáci. Většinu času se v čele závodu starších žáků držel závodník se startovacím číslem 1 Oskar Marek, který se během posledního kola propadl a na prvním místě si tak pro zlatou medaili dojel Patrik Němec, reprezentant Kraje Vysočina. S odstupem necelých dvaceti vteřin skončil Tomáš Ježek ze Středočeského kraje. O malou chvilku za ním do cíle dorazil Bruno Struček, jenž hájí barvy Moravskoslezského kraje.

V závodu starších žákyň se hned v úvodu do čela propracovala Magdalena Mišoňová ze Středočeského kraje, jež si náskok udržela až do cíle, do kterého dojela s velkým náskokem před ostatními soupeřkami. Na druhém místě do cíle dorazila Tereza Obořilová, která pro Jihomoravský kraj vybojovala stříbrný kov a bronzovou příčku vybojovala další Středočeška Klára Vernerová.

Starší žáci

Starší žákyně