Okolí Boleveckého rybníka patřilo v úterý triatlonu

​Olympiáda dětí a mládeže je v plném proudu, v úterý dopoledne se závodilo i v jedné z nejzajímavějších disciplín – triatlonu. Ten se konal v okolí Boleveckého rybníku a kvůli závodu byla i na krátký čas omezena doprava. O medaile bojovali starší žáci, žákyně a dorostenci i dorostenky. Prvně jmenovaná kategorie měla trať poloviční. Olympionici museli uplavat 375 metrů, na kole ujet 10 kilometrů a uběhnout ještě 2,5 kilometru. Dorostenci a dorostenky tedy museli 750 metrů uplavat, 20 kilometrů ujet na kole a zaběhnout 5 kilometrů.

Mezi staršími žáky se stal nejrychlejším triatlonistou Matyáš Pospíšil z Jihočeského kraje, ke zlaté medaili musel předvést výkon, který mu trval pouze 32:48. Druhou příčku vybojoval pro Středočeský kraj Matěj Burian, jeho výkon se zastavil na čase 32:43. Bronz vybojoval s časem 32:47 Tomáš Kříž z kraje Vysočina.

První místo v kategorii žaček získala Natálie Bělinová z Libereckého kraje. Zlatou medaili si zasloužila za čas 35:20. Stříbrná skončila Alžběta Hrušková z kraje Jihomoravského, její čas byl 35:40. Pod hranici 36 minut se vešla ještě bronzová Anna Hrdličková, ta trať zvládla za čas 35:59.

Mezi dorostenci se o cenné kovy svedl veliký boj. Zlatý čas se nakonec zastavil na čase 1:00:32 a jeho autorem byl jihočeský triatlonista Jakub Řehula. O pár vteřin později za ním se umístil stříbrný Tomáš Plojhar, který s časem 1:00:51 získal pro domácí kraj další medaili. Bronzový kov získal Martin Semerád z Libereckého kraje, jeho čas činil 1:01:30.

Dorostenky měly vcelku jasnou vítězku, prvenství vybojovala Iveta Fairaislová ze Středočeského kraje s časem 1:08:21 a své kolegyně předběhla o více než minutu. I Zlínský kraj získal svou medaili, konkrétně stříbrnou, o což se časem 1:09:33 postarala Klára Zábojníková. A konečně bronzovou medaili vybojovala Diana Třebická z Jihočeského kraje, jejíž čas se zastavil na cifře 1:11:22.