Domácí kraj má první medaile. Dva bronzy z orientačního běhu

Domácí kraj má první medaile. Dva bronzy z orientačního běhu

Pondělní dopoledne přineslo první medaile i Plzeňskému kraji zásluhou orientačních běžců. Soutěžilo v Plzni na Košutce ve čtyřech kategoriích na krátké trati.

Závod starších žáků opanoval Mikuláš Jirka z Olomouckého kraje, když s dvouminutovým náskokem doslova deklasoval zbytek závodního pole, stříbro bral reprezentant kraje Ústeckého, Petr Buk. Bronz putuje k radosti domácích na krk Ondřeji Hasmanovi z Plzeňského kraje.

Vítězka starších žákyň, Šárka Plhalová v barvách Olomouckého kraje, se svými soupeřkami neměla větší potíže a v čase 29:12 zvítězila o celé dvě minuty. O stříbrném stupínku ve prospěch Pardubického kraje před Královehradeckým však rozhodovaly vteřiny. Druhé místo nakonec brala Nikola Thýnová, to třetí poté Šárka Rückerová. V mladší kategorii se prosadil Šimon Mareček závodící za Vysočinu, Jihomoravský kraj bral zásluhou Jakuba Milána stříbro. Třetí místo a druhou medaili pro Plzeňský kraj bral Lukáš Richtr. U mladších žákyň se vítězkou stala Kateřina Blažková za kraj Jihočeský, za ní se seřadily Ema Marková z Olomouckého kraje a Tereza Chrástová, reprezentantka Libereckého.

Rozhovor nám poskytla Šárka Rückerová z kategorie starších dívek, která soutěžila za Královehradecký kraj. Umístila se na třetím místě s časem 31min 27s.

Šárko, jak se cítíš po výkonu?
Hodně jsem chybovala, bylo to hodně mapový a mrzí mě, že jedna holka dala vteřinu.

Připadala Ti trať těžší nebo lehčí?
Čekala jsem, že to bude víc na fyzičku, víc kopcovitý, ale bylo to spíš na mapu.

Vybíhala jsi jako první, myslíš, že Tě to nějak ovlivnilo během závodu? Že to byla třeba výhoda?
No nevím, jestli výhoda. (smích) Myslím, že to bylo asi jedno. Nejdřív jsem první jít nechtěla, ale pak to bylo v pohodě.

Účastníš se letos ODM poprvé?
Ano, dnes poprvé.

Chystala jsi se na závod nějak zvláštně?
Připravovala jsem se na tu olympiádu trochu, ale jelikož mám po ní ještě jedny důležitější závody, tak se hlavně připravuji na ty.

Výsledky:
Starší žáci
Starší žákyně
Mladší žáci
Mladší žákyně