První medaile má svoji majitelku

První medaile má svoji majitelku

​Pondělní ráno odstartovalo na Olympiádě dětí a mládeže boje o cenné kovy. Ty první se rozdělovaly v královně sportů, atletice. Mladší žákyně měly na programu hod kriketovým míčkem, ve kterém zvítězila Tereza Korhoňová z Olomouckého kraje.

Na novém atletickém stadionu v Plzni-Skvrňanech premiérová zlatá medaile padla na krk Tereze Korhoňové z Olomouckého kraje, která zvítězila v hodu míčkem výkonem 54,10 metrů. Stříbro putuje do Moravskoslezského kraje zásluhou Lucie Králové a jejího hodu dlouhého 52,99 metrů. O pouhých sedm centimetrů zpět byla na bronzové pozici Marie Svozilová reprezentující Zlínský kraj. Vedoucí žákyně letošních tabulek Klára Ausbergerová z pořadatelského kraje se musela spokojit s místem čtvrtým.

Druhou medailovou disciplínou byl vrh koulí starších žákyň. Roli favoritky potvrdila Denisa Přečková z Moravskoslezského kraje a výkonem 12,80 metrů s přehledem zvítězila. Nejvíce se k ní přiblížila její krajová kolegyně Michaela Vedrová, která za vrh dlouhý 12,01 metrů brala stříbro. Bronz bere Eliška Zahradníčková z Jihomoravského kraje.

I přes nepřízeň počasí byly tribuny zaplněny a diváci měli možnost vidět několik dalších disciplín – kvalifikace skoku vysokého a skoku dalekého či rozběhy na osm set a šedesát metrů. „Je tady hodně domácích fanoušků, takže atmosféra je skvělá“, prohlásila Barbara Píchalová, která potvrdila roli favoritky a jako jediná se dostala pod hranici osmi vteřin. Tato reprezentantka Plzeňského kraje si za bouřlivého jásotu zaběhla svůj osobní rekord. Kladně svůj výkon ohodnotila i Eliška Semecká z Prahy, která jí zdatně sekundovala.

Mladé atlety můžete znovu podpořit v jejich boji o medaile v úterý na Atletickém stadionu města Plzně od 9:30.

Mladší žákyně - hod míčkem

Starší žákyně - vrh koulí