Sportujte v duchu fair-play, vzkazuje Jiřina Ptáčníková

Sportujte v duchu fair-play, vzkazuje Jiřina Ptáčníková

V našem představování ambasadorů jsme se dostali ke sportu, který bude mít nejvíce účastníků. Je jím atletika, která má v Plzni dlouholetou tradici a nejúspěšnější plzeňskou atletkou poslední doby je zcela jistě tyčkařka Jiřina Ptáčníková.

Jaký je váš vztah máte k mládežnickému sportu?
Určitě kladný. Myslím si, že v mládežnickém sportu je budoucnost a v dnešní době internetu, počítačů a herních konzolí je dobré, když děti mohou zažít i adrenalin a sbírat zkušenosti, které ke sportu patří.

Jak se Vám líbí projekt Olympiády dětí a mládeže?
J
sem ráda, že takovýto projekt existuje. Děti mohou nahlédnout a nasát atmosféru i z jiných sportů, vyměňovat si zážitky a zkušenosti, které se jim můžou hodit v budoucnosti, a to nejen ve sportovním životě.

Když se bavíme o mládežnickém sportu, jaké byly vaše začátky?
J
ako malá jsem si vyzkoušela více sportů. S atletikou jsem začínala ve dvanácti letech, když jsem do svých šestnácti let závodila ve více disciplínách až jsem našla skok o tyči, u kterého jsem zůstala.

Proč jste si vybrala právě atletiku?
Ne nadarmo se jí říká “královna sportu”. Líbí se mi, že je to individuální sport, kde se nemůže člověk spolehnout na nikoho jiného, než sám na sebe. Oba moji rodiče se atletice vrcholově věnovali, takže moje volba byla více než jasná.

Zkoušela jste i jiný sport než atletiku?
Rekreačně a pro zábavu s přáteli jsem vyzkoušela téměř všechny sporty.

Co byste vzkázala sportovcům na ODM?
S
portujte vždy fair play a s radostí, snažte se podat co nejlepší výkon a i když to v ten daný den nebude znamenat vítězství, ten pocit, že jste do toho dali vše, vás určitě uspokojí!

Zdroj fotografie: flickr.com