logo-odm

Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022

Olomoucký kraj / 19.06.2022 - 24.06.2022

Hry X. letní olympiády dětí a mládeže pořádá Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem už podruhé. Poprvé tomu tak bylo v roce 2011. Vedle tradičních sportů, které se obvykle na olympiádě představují, jako je atletika, plavání, basketbal či volejbal, se v Olomouckém kraji bude poprvé šermovat. Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí v centru města a v nedaleké Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům – místo setkávání sportovců, medailových ceremoniálů i programu pro fanoušky.

Databáze účastníků

20

Počet sportů

72

Počet disciplín

0

Počet účastníků

Přehled sportovišť
Název Adresa
1. HFK Olomouc Staškova 652/28, 77900 Olomouc
Badminton aréna Přerov Denisova 2916/9, 75002 Přerov I-Město
Baluo Třída míru 117, 771 11 Olomouc
Čajkaréna Čajkovského 68/9, 779 00 Olomouc
FK Nové Sady Olomouc Lesní 745, 779 00 Olomouc
FK Sigma Olomouc Legionářská 1165/12, 779 00 Olomouc
FLORA Olomouc Wolkerova 37/17, 77900 Olomouc
Hala Gymnázia Olomouc Hejčín Tomkova 314, Hejčín, 779 00 Olomouc
Hala TJ Dukla Olomouc Třída Míru 4, Olomouc
Helfštýn hrad Helfštýn, Týn nad Bečvou
Koupaliště Kojetín Závodí 472, 75201 Kojetín I-Město
LODĚNICE SKUP OLOMOUC U Sportovní haly 554, Olomouc
Městská sportovní hala Přerov Petřivalského 2884/3, 75002 Přerov I-Město
Národní sportovní centrum Prostějov Za velodromem, 79601 Prostějov
Park Malého prince v Olomouci Jílová / Kmochova, Olomouc
Plavecký stadion v Olomouci Legionářská 1090/11, 77900 Olomouc
Reálné gymnázium a ZŠ města Prostějova, Studentská 2 Studentská 4/2, 79601 Prostějov
SH 1, Velká Bystřice Na Letné 766, Velká Bystřice
SH 2, Velká Bystřice 8. května 67, Velká Bystřice
Sportcentrum Prostějov Olympijská 4228/4, 79601 Prostějov
Sportovní areál TJ Lokomotiva Olomouc Tř.17. listopadu 1139/3, Olomouc, 772 00
Sportovní hala DHK Olomouc U Stadiónu 1357/6a, 779 00 Olomouc
Sportovní hala Kojetín Hanusíkova 1476, 75201 Kojetín I-Město
Sportovní hala SKUP Olomouc U sportovní haly 2, 779 00 Olomouc
Sportovní hala Velká Bystřice Na Letné 766, 783 53 Velká Bystřice
Sportovní hala Žeravice U Stadionu 214/7, 750 02 Přerov XII-Žeravice
Tenisové kurty TK Prostějov Za Velodromem 4187/49a, 79601 Prostějov
Uničov MTB, BMX Mohelnická 859, Uničov, 783 91
Velodrom Prostějov Kostelecká 4468, 796 01 Prostějov
ZŠ a MŠ Melantrichova Prostějov Melantrichova 4082/60, 79601 Prostějov
ZŠ Tererovo náměstí Tererovo nám. 919/1, 77900 Olomouc - Nová Ulice
Program olympiády
Neděle19. 6. Pondělí20. 6. Úterý21. 6. Středa22. 6. Čtvrtek23. 6. Pátek24. 6.
ikona sportu Atletika            
ikona sportu Badminton            
ikona sportu Basketbal            
ikona sportu Beachvolejbal            
ikona sportu Cyklistika            
ikona sportu Florbal            
ikona sportu Fotbal            
ikona sportu Gymnastika            
ikona sportu Házená            
ikona sportu Judo            
ikona sportu Kanoistika            
ikona sportu Karate            
ikona sportu Orientační běh            
ikona sportu Plavání            
ikona sportu Šerm            
ikona sportu Sportovní střelba            
ikona sportu Synchronizované plavání            
ikona sportu Taneční sport            
ikona sportu Tenis            
ikona sportu Volejbal            
Počet medailových ceremoniálů 0 0 0 0 0 0
Pořadí krajů
Pozice Kraj Počet bodů Započítáno / celkově závodů
1. Jihočeský kraj 0 0 / 0
1. Jihomoravský kraj 0 0 / 0
1. Karlovarský kraj 0 0 / 0
1. Královéhradecký kraj 0 0 / 0
1. Liberecký kraj 0 0 / 0
1. Moravskoslezský kraj 0 0 / 0
1. Olomoucký kraj 0 0 / 0
1. Pardubický kraj 0 0 / 0
1. Plzeňský kraj 0 0 / 0
1. Hlavní město Praha 0 0 / 0
1. Středočeský kraj 0 0 / 0
1. Ústecký kraj 0 0 / 0
1. Kraj Vysočina 0 0 / 0
1. Zlínský kraj 0 0 / 0

Výpočet pořadí

Celkové pořadí krajů bude určeno na základě zisku bodů za umístění v jednotlivých sportech, vždy v kategorii chlapců a dívek. ČOV společně s pořadatelem rozhodne před začátkem her, které koedukované soutěže budou počítány do dívčích a které do chlapeckých kategorií.

Pořadí krajů ve sportu bude určeno součtem získaných bodů v jednotlivých medailových soutěžích daného sportu.

V každé medailové soutěži budou bodována umístění na 1. až 14. místě. Jeden kraj může být v rámci jedné medailové soutěže hodnocen i víckrát, nebude uplatňován princip redukovaného pořadí.

Při rovnosti bodů se dva nebo více krajů umístí společně na jednom děleném místě a každý kraj obdrží plný počet bodů náležejících tomuto umístění.

Stejným systémem je bodováno umístění sportovců v jednotlivých medailových soutěžích i pořadí krajů v jednotlivých sportech, viz následující tabulka.

Umístění 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
Body 20 16 13 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Michal Zácha, Předseda Organizačního výboru
j.adamikova@olkraj.cz

Mgr. Libor Vojtek, Místopředseda Organizačního výboru
l.vojtek@olkraj.cz

Mgr. Jan Švec, Koordinátor ODM 2021
jan.svec@olkraj.cz

Mgr. Romana Holubová, Koordinátorka pro sport
r.holubova@olkraj.cz

Bc. Eva Knajblová, Koordinátorka komunikace, tisková mluvčí kraje
e.knajblova@olkraj.cz

Ing. Filip Pastuszek, Koordinátor dobrovolníků
f.pastuszek@olkraj.cz

Mgr. Blanka Halounová, Organizace, administrativní podpora
b.halounova@olkraj.cz

Mgr. Radana Kubešová, Manažerka projektu ČOV
kubesova@olympic.cz

Články o olympiádě