logo-odm

Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2021

Olomoucký kraj / 27.06.2021 - 01.07.2021

Hry X. letní olympiády dětí a mládeže pořádá Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem už podruhé. Poprvé tomu tak bylo v roce 2011. Vedle tradičních sportů, které se obvykle na olympiádě představují, jako je atletika, plavání, basketbal či volejbal, se v Olomouckém kraji bude poprvé šermovat. Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí v centru města a v nedaleké Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům – místo setkávání sportovců, medailových ceremoniálů i programu pro fanoušky.

Přehled sportovišť
Název Adresa
1. HFK Olomouc Staškova 652/28, 77900 Olomouc
Badminton aréna Přerov Denisova 2916/9, 75002 Přerov I-Město
Baluo Třída míru 117, 771 11 Olomouc
Čajkaréna Čajkovského 68/9, 779 00 Olomouc
FK Nové Sady Olomouc Lesní 745, 779 00 Olomouc
FK Sigma Olomouc Legionářská 1165/12, 779 00 Olomouc
FLORA Olomouc Wolkerova 37/17, 77900 Olomouc
Hala Gymnázia Olomouc Hejčín Tomkova 314, Hejčín, 779 00 Olomouc
Hala TJ Dukla Olomouc Třída Míru 4, Olomouc
Helfštýn hrad Helfštýn, Týn nad Bečvou
Koupaliště Kojetín Závodí 472, 75201 Kojetín I-Město
LODĚNICE SKUP OLOMOUC U Sportovní haly 554, Olomouc
Městská sportovní hala Přerov Petřivalského 2884/3, 75002 Přerov I-Město
Národní sportovní centrum Prostějov Za velodromem, 79601 Prostějov
Park Malého prince v Olomouci Jílová / Kmochova, Olomouc
Plavecký stadion v Olomouci Legionářská 1090/11, 77900 Olomouc
Reálné gymnázium a ZŠ města Prostějova, Studentská 2 Studentská 4/2, 79601 Prostějov
SH 1, Velká Bystřice Na Letné 766, Velká Bystřice
SH 2, Velká Bystřice 8. května 67, Velká Bystřice
Sportcentrum Prostějov Olympijská 4228/4, 79601 Prostějov
Sportovní areál TJ Lokomotiva Olomouc Tř.17. listopadu 1139/3, Olomouc, 772 00
Sportovní hala DHK Olomouc U Stadiónu 1357/6a, 779 00 Olomouc
Sportovní hala Kojetín Hanusíkova 1476, 75201 Kojetín I-Město
Sportovní hala SKUP Olomouc U sportovní haly 2, 779 00 Olomouc
Sportovní hala Velká Bystřice Na Letné 766, 783 53 Velká Bystřice
Sportovní hala Žeravice U Stadionu 214/7, 750 02 Přerov XII-Žeravice
Tenisové kurty TK Prostějov Za Velodromem 4187/49a, 79601 Prostějov
Uničov MTB, BMX Mohelnická 859, Uničov, 783 91
Velodrom Prostějov Kostelecká 4468, 796 01 Prostějov
ZŠ a MŠ Melantrichova Prostějov Melantrichova 4082/60, 79601 Prostějov
Program olympiády
Neděle27. 6. Pondělí28. 6. Úterý29. 6. Středa30. 6. Čtvrtek1. 7.
ikona sportu Atletika     icon-medal 2 icon-medal 14 icon-medal 15
ikona sportu Badminton          
ikona sportu Basketbal         icon-medal 4
ikona sportu Beachvolejbal         icon-medal 4
ikona sportu Cyklistika   icon-medal 4 icon-medal 4 icon-medal 11  
ikona sportu Florbal          
ikona sportu Fotbal         icon-medal 2
ikona sportu Gymnastika          
ikona sportu Házená         icon-medal 4
ikona sportu Judo          
ikona sportu Kanoistika          
ikona sportu Karate     6 6  
ikona sportu Orientační běh          
ikona sportu Plavání          
ikona sportu Šerm          
ikona sportu Sportovní střelba          
ikona sportu Synchronizované plavání   icon-medal 3      
ikona sportu Taneční sport          
ikona sportu Tenis          
ikona sportu Volejbal          
Počet medailových ceremoniálů 0 7 6 25 29
Pořadí krajů
Pozice Kraj Počet bodů Započítáno / celkově závodů
1. Jihočeský kraj 0 0 / 0
1. Jihomoravský kraj 0 0 / 0
1. Karlovarský kraj 0 0 / 0
1. Královéhradecký kraj 0 0 / 0
1. Liberecký kraj 0 0 / 0
1. Moravskoslezský kraj 0 0 / 0
1. Olomoucký kraj 0 0 / 0
1. Pardubický kraj 0 0 / 0
1. Plzeňský kraj 0 0 / 0
1. Hlavní město Praha 0 0 / 0
1. Středočeský kraj 0 0 / 0
1. Ústecký kraj 0 0 / 0
1. Kraj Vysočina 0 0 / 0
1. Zlínský kraj 0 0 / 0

Výpočet pořadí

Celkové pořadí krajů bude určeno na základě zisku bodů za umístění v jednotlivých sportech, vždy v kategorii chlapců a dívek. ČOV společně s pořadatelem rozhodne před začátkem her, které koedukované soutěže budou počítány do dívčích a které do chlapeckých kategorií.

Pořadí krajů ve sportu bude určeno součtem získaných bodů v jednotlivých medailových soutěžích daného sportu.

V každé medailové soutěži budou bodována umístění na 1. až 14. místě. Jeden kraj může být v rámci jedné medailové soutěže hodnocen i víckrát, nebude uplatňován princip redukovaného pořadí.

Při rovnosti bodů se dva nebo více krajů umístí společně na jednom děleném místě a každý kraj obdrží plný počet bodů náležejících tomuto umístění.

Stejným systémem je bodováno umístění sportovců v jednotlivých medailových soutěžích i pořadí krajů v jednotlivých sportech, viz následující tabulka.

Umístění 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
Body 20 16 13 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Ing. Petr Vrána, Předseda Organizačního výboru
j.adamikova@olkraj.cz

Mgr. Libor Vojtek, Místopředseda Organizačního výboru
l.vojtek@olkraj.cz

Mgr. Jan Švec, Koordinátor ODM 2021
jan.svec@olkraj.cz

Mgr. Romana Holubová, Koordinátorka pro sport
r.holubova@olkraj.cz

Bc. Eva Knajblová, Koordinátorka komunikace, tisková mluvčí kraje
e.knajblova@olkraj.cz

Mgr. Filip Pastuszek, Koordinátor dobrovolníků
f.pastuszek@olkraj.cz

Mgr. Blanka Halounová, Organizace, administrativní podpora
b.halounova@olkraj.cz

Mgr. Radana Kubešová, Manažerka projektu ČOV
kubesova@olympic.cz

Články o olympiádě