logo-odm

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020

Karlovarský kraj / 19.01.2020 - 24.01.2020

V roce 2020 Karlovarský kraj poprvé přivítá Olympiádu dětí a mládeže. O pořadatelství 9. ročníku zimní verze se podělí města Karlovy Vary, Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov, sportovci budou ubytování také v Jáchymově. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkají také v karate, šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Slavnostní zahájení bude hostit karlovarská KV Arena. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů.

Staňte se dobrovolníkem

Karlovarský kraj se představuje

Karlovarský kraj se rozkládá v nejzápadnějším cípu České republiky a sousedí s Plzeňským krajem na jihovýchodě a Ústeckým krajem na severovýchodě. Právě s Ústeckým krajem se dělí o Klínovec (1244 m n. m.), nejvyšší horu obou krajů a Krušných hor, které se rozprostírají podél státní hranice s Německem.

Nejvýznamnější řekou Karlovarského kraje je Ohře a téměř celé území také spadá do jejího povodí. Dalšími významnými řekami jsou Teplá, Rolava, Bystřice a Svatava. Z nich nejznámější je řeka Teplá, která vtéká do Ohře v Karlových Varech a která protéká údolím Karlových Varů, kde vyvěrá většina horkých pramenů.

Karlovarský kraj je především proslulý svým lázeňstvím. Na území kraje se nachází nejen naše nejznámější lázně Karlovy Vary, ale i Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Jáchymov. Spolu s léčivými prameny je kraj bohatý i na přírodní minerální vody, z nichž nejznámější je Mattoni. V souvislosti s lázeňstvím jsou také velice známé lázeňské oplatky, které si jako sladkou pochoutku zamilovali nejen místní obyvatelé, ale především lázeňští hosté z celého světa. Karlovy Vary kromě toho prosluly ještě bylinným likérem Becherovka a uměním sklářů společnosti Moser. Městem porcelánu je pak po právu nazývána Nová Role, kde sídlí porcelánka Thun vyrábějící tradiční český porcelán. Z kulturní oblasti je to především Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který nabízí setkání tvůrců domácích i zahraničních.

Kromě lázeňství má Karlovarský kraj i řadu dalších lákadel. K významným památkám patří hrad Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, hrad Loket, klášter v Teplé či jediná císařská falc v ČR - hrad Cheb. Na své si přijdou i milovníci přírody. Osobitý ráz Krušných hor a chráněné krajinné oblasti Slavkovský les vám nabídne neopakovatelné pohledy, které si můžete vychutnat z celé řady rozhleden. Navštívit můžete i hornické památky, díky kterým se česko-německý region Krušnohoří stal nejmladší českou památkou na seznamu UNESCO. Četné přírodní rezervace a chráněná území můžete poznat díky několika desítkám naučných stezek. K nejvyhledávanějším lokalitám patří Přírodní rezervace Soos a Božídarská rašeliniště.

Karlovy Vary

Jako krajské město jsou Karlovy Vary přirozeným centrem i pro Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Místní hotel Thermal, nacházející se na rozhraní lázeňské a obchodní části města, se stane oficiálním olympijským domem a dějištěm sportů Šachy a Hra na elektrické klávesové nástroje. Multifunkční KV Arena pak přivítá utkání hokejové skupiny A a ceremoniály slavnostního zahájení a zakončení olympiády. V Karlovarské čtvrti Drahovice pak bude ubytována značná část sportovců a vedoucích výprav.

Karlovy Vary jsou s necelými 50 tisíci obyvateli největším městem západočeského lázeňského trojúhelníku, k léčbě zde využívají horkých pramenů s teplotou až 72 stupňů. K lázeňství se váže i architektonický ráz města, k mimořádně fotogenickým patří zejména kolonády. Na své si ve Varech přijdou i sportovně založení návštěvníci, okolní přímo vybízí k aktivním vycházkám a cyklistickým vyjížďkám. Na kulturní scéně je město známé především jako dějiště Mezinárodního filmového festivalu, sportovní fanoušci pak Karlovy Vary znají jako sídlo klubů z nejvyšších soutěží v hokeji, volejbalu a nohejbalu.

Boží Dar

Horským centrem karlovarské ODM bude bezesporu Boží Dar. Ve zdejších ubytovacích zařízeních naleznou dočasný domov účastníci Alpského lyžování, Běžeckého lyžování, Skicrossu a Snowboardingu. Příslušná sportoviště se nalézají vždy v blízkosti města, pro Božídarské bude připraven i olympijský doprovodný program.

Boží Dar leží v nadmořské výšce 1020 m n.m., a je tak nejvýše položeným městem Česka a vyhledávaným turistickým centrem. V zimě návštěvníci přijíždějí za upravenými sjezdovkami propojených akiareálů Klínovec a Neklid a desítkami kilometrů upravených běžeckých tras, v létě turisté z Božího Daru míří na řadu pěších a cyklistických výletů po hornické krajině Krušnohoří. Boží Dar je také hraničním přechodem do německého Saska, kam se ve všech ročních obdobích můžete vydat např. po okruhu Lukáše Bauera, zřejmě nejznámějšího obyvatele Božího Daru.

Cheb

Nejzápadnějším místem, kde se kdy Olympiáda dětí a mládeže konala, se v lednu stane město Cheb. Zimní stadion s kapacitou 1524 míst k sezení přivítá hokejové zápasy skupiny B. Hokejisté této skupiny budou ve městě také ubytováni, konkrétně v domově mládeže Integrované SŠ a v hotelu Modrý věžák.

Cheb je druhým největším městem Karlovarského kraje ležící jen několik kilometrů od německého Bavorska. Přestože ze své polohy těžil především ve středověku, i dnes má návštěvníkům co nabídnout. Malebné domky na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a respekt budící Černá věž potěší zájemce o historii, milovníci přírody pak v teplých měsících vyhledávají areál Krajinné výstavy na břehu Ohře.

Jáchymov

Pod serpentinami mířícími z hřebenů Krušných hor leží městečko Jáchymov známé lázeňstvím i pohnutou historií. V rámci Olympiády dětí a mládeže zde najdou ubytování reprezentanti v Biatlonu a Lyžařském orientačním běhu.

Jáchymov je charakteristický svým silně svažitým terénem a při cestě z jednoho konce města na druhý zdoláte přibližně dvousetmetrové převýšení. Většina historie sahající do 16. století je spjata zejména s hornickou činností a po vzoru jáchymovského tolaru z místního stříbra dostala jméno i měna Spojených států amerických. Stříbro později nahradil uran, k jehož dobývání neváhaly totalitní režimy zřídit i pracovní tábory. Dnes naopak lázeňské město profituje z mírového využití radioaktivity k léčebným účelům.

Mariánské Lázně

Na olympiádě dospělých patří Karate mezi nejnovější sporty, a trochu symbolicky je tak na ODM 2020 bude hostit nejmladší z pořadatelských měst. Mariánské Lázně karatistům poskytnou Domov mládeže k ubytování a Městskou sportovní halu pro samotné zápasy.

Město vzniklo počátkem 19. století a od samého počátku je spjaté s lázeňstvím využívajícím více než 40 minerálních pramenů. Díky jejich chemické rozmanitosti jsou indikovány na celé množství zdravotních problémů. Poklidnou lázeňskou atmosféru, za kterou přijížděli například Antonín Dvořák, Franz Kafka či Mark Twain, nabízí město dodnes.

 • TOP zážitek: Boheminium - čtvrtý největší park miniatur v Evropě
 • Kde si udělat selfie: Hlavní lázeňská kolonáda
 • Více informací: www.marianskelazne.cz

Ostrov

Na půli cesty mezi Karlovými Vary a Božím Darem leží bezmála sedmnáctitisícové město Ostrov. Zdejší malý ale moderní zimní stadion s tribunou k sezení přivítá boje o medaile v Krasobruslení.

Ostrov byl založen ve 13. století, nejstarší historii dnes však už připomíná jen kostelík sv. Jakuba Většího v jihozápadní části města. Zde, na březích řeky Bystřice, také najdeme turisticky nejzajímavější objekty včetně zámku, zámeckého parku, letohrádku a klášterního areálu. Na své si přijdou i milovníci přírody, pro které je na severu města připravena trasa mezi Boreckými rybníky.

 • TOP zážitek: Návštěva zámeckého parku a klášterního areálu
 • Kde si udělat selfie: V zámeckém parku u kašny vedle městské knihovny
 • Více informací: www.icostrov.cz

Sokolov

Zimní stadion v Sokolově v minulých měsících prožil velkou euforii, když místní hokejisté po dlouhých letech postoupili do 1. ligy. Hlasité povzbuzování tribun budou potřebovat i mládežničtí olympionici, které zde čekají závody v Rychlobruslení.

Kromě sportu je dnes město založené ve 13. století známé především hnědouhelným průmyslem. K návštěvnickým zajímavostem patří pěkný zámek s expozicí muzea, rozhledna Hard, pozůstatky městského opevnění a hospodářské budovy z 19. století či kostel sv. Jakuba Většího. V teplých měsících Sokolovští rádi navštěvují nedaleké koupaliště Michal vzniklé na místě bývalého lomu.

 • TOP zážitek: Procházka centrem od Starého náměstí k zámku
 • Kde si udělat selfie: Rozhledna Hard
 • Více informací: www.icostrov.cz
Přehled sportovišť
Název Adresa
Biatlonový areál Eduard Nové Město 96, Jáchymov
Boží Dar – Jahodová louka Jahodina 1057, 362 51 Jáchymov
Boží Dar – Skiareál Hranice Boží Dar 51, 362 62 Boží Dar
Cheb – zimní stadion Valdštejnova 1513/70, Cheb
KV Arena Západní 1812/73, Karlovy Vary
Mariánské Lázně - Městská sportovní hala Tyršova 648/19a, Mariánské Lázně
Oberwiesenthal - Skiarena Fichtelberg Fichtelbergstraße 1A, Oberwiesenthal, Německo
Ostrov – zimní stadion Vančurova 1437, Ostrov
Skiareál Klínovec - Neklid Neklid 1061, Jáchymov
Skiareál Klínovec - sjezdovka Jáchymovská Klínovec, Jáchymov
Skiareál Klínovec - sjezdovka Pod Zámečkem Loučná pod Klínovcem, Háj 160
Skiareál Klínovec - sjezdovka Přemostěná Klínovec, Jáchymov
Sokolov – zimní stadion Boženy Němcové 1780, Sokolov
Spa Hotel Thermal I. P. Pavlova 2001/11, Karlovy Vary
Program olympiády
Neděle19. 1. Pondělí20. 1. Úterý21. 1. Středa22. 1. Čtvrtek23. 1. Pátek24. 1.
ikona sportu Akrobatické lyžování       icon-medal 4 icon-medal 1  
ikona sportu Alpské disciplíny   icon-medal 4 icon-medal 4 icon-medal 4    
ikona sportu Běžecké disciplíny     icon-medal 4 icon-medal 4 icon-medal 1  
ikona sportu Biatlon     icon-medal 4 icon-medal 2 icon-medal 8  
ikona sportu Hra na el. klávesové nástroje   1 icon-medal 1      
ikona sportu Karate   icon-medal 11 icon-medal 21      
ikona sportu Krasobruslení   icon-medal 1 icon-medal 3      
ikona sportu Lední hokej   14 14 14 icon-medal 2  
ikona sportu Lyžařský orientační běh   icon-medal 4   icon-medal 4 icon-medal 2  
ikona sportu Rychlobruslení       icon-medal 8 icon-medal 6  
ikona sportu Šachy   icon-medal 2 56 15 icon-medal 1  
ikona sportu Snowboarding   icon-medal 8 icon-medal 9 4 icon-medal 4  
Počet medailových ceremoniálů 0 30 46 26 25 0

NEVÁHEJTE A PŘIHLASTE SE OKAMŽITĚ NA TYTO VOLNÉ POZICE
Zahajovací ceremoniál
19.1. buďte u toho! příprava od 12 hodin v KV Areně a realizace akce
Skiarena Fichtelberg
20.1. příprava pro disciplíny: biatlon, běžecké lyžování a orientační běh
Jeden, dva nebo všechny tři dny pro zajištění tréninků a závodů: 21., 22., a/nebo 23.1.
Speciální bonus
Volná vstupenka na závěrečný ceremoniál ODM 2020 v KV Areně pro zájemce - pouze z řad dobrovolníků.

Co budete dělat?

Budete se aktivně podílet na zajištění průběhu IX. ročníku Zimní olympiády dětí a mládeže (dále jen „ZODM“), která se historicky poprvé koná v Karlovarském kraji v termínu od 19. 1. 2020 do 24. 1. 2020.

Jak se přihlásit?

Postačí pouze vyplnit formulář Vyplnit formulář

Co bude Vaší odměnou?

 • Jedinečné zážitky z historicky první Zimní olympiády dětí a mládeže v našem Karlovarském kraji
 • Setkání s mladými sportovci z celé České republiky a nová přátelství
 • Spolupráce s profesionálním organizačním týmem tohoto unikátního sportovního projektu
 • Zkušenosti ze sportovního prostředí

A navíc:

 • Unikátní vlněná čepice ZODM, kterou budete mít jen Vy
 • Občerstvení po dobu celé akce a pitný režim

Můžete si vybrat z těchto funkcí

 1. Catering - budete mít na starosti kontroly vstupu VIP osob do zázemí pro catering;
 2. Ceremoniály – ke každé olympiádě patří i slavnostní ceremoniály. Budete se podílet na zajištění Zahajovacího ceremoniálu, Medailového ceremoniálu nebo Závěrečného ceremoniálu.
 3. Asistence na parkovištích – budete navádět fanoušky a další návštěvníky na volná parkovací místa;
 4. Zpracování sportovních výsledků do centrálního informačního systému – po skončení jednotlivých závodů budete od organizátorů sportů přebírat ve fyzické podobě výsledky závodů a následně je přepisovat do elektronické podoby do speciálního informačního systému;
 5. Instalace a deinstalace brandingu – ke každé olympiádě patří spoustu reklamního a propagačního materiálu, který je potřeba, umístit, vyvěsit, připevnit, nalepit a následně uklidit. Vaším úkolem bude tyto předměty rozmístit dle instrukcí organizátora na daném sportovišti ZODM;
 6. Přeprava materiálu – budete nakládat, vykládat a stěhovat připravený materiál pro potřeby ZODM;
 7. Informační servis – jako „infopoint“ (informátor) budete zodpovídat dotazy veřejnosti i sportovcům k celé ZODM;
 8. Stevard/Stevardka – budete napomáhat při přepravě sportovců na jednotlivá sportoviště v předem stanovený čas. Budete kontrolovat, že v autobuse sedí ti správní sportovci z jednotlivých krajů, aby stáli tito závodníci na startu včas;

Můžete si vybrat sportoviště, kde budete pracovat

 1. Karlovy Vary – LH Thermal (Hra na elektronické klávesové nástroje, Šachy)
 2. Ostrov – Zimní stadion (Krasobruslení)
 3. Boží Dar – Jahodová louka (Běžecké Lyžování, Lyžařský orientační běh)
 4. SKI Areál Klínovec – Neklid (Alpské disciplíny, Snowboarding, Skicross)
 5. Oberwiesenthal – Skiarena Fichtelberg, Německo (Biatlon, Lyžařský orientační běh)
 6. Cheb – Zimní stadion (Lední hokej skupina B)
 7. Sokolov – Zimní stadion (Rychlobruslení)
 8. Mariánské Lázně – Městská sportovní hala (Karate)

Můžete si vybrat, ve kterých dnech chcete pracovat

 • Před ZODM
 • V průběhu celé olympiády nebo jen v jednotlivých dnech (19. 1. 2020 – 24. 1. 2020)
 • Po ZODM

Jaké vybavení budete mít?

 • Reflexní vesta
 • Příručka dobrovolníka
 • Občerstvení
 • Kontakt na vedoucího úseku

Kontakt

tel. 601 214 154
dobrovolnicizodm2020@kr-karlovarsky.cz

Jak se přihlásit?

STAČÍ VYPLNIT TENTO FORMULÁŘ

Zahajovací ceremoniál

Neděle 19. ledna od 15:00, KV Arena.

Slavnostní zahájení Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže moderuje Libor Bouček, hlavní hudební hvězdou bude zpěvák Mikolas Josef. V programu dále vystoupí taneční skupiny Mirákl a RapPresent, do krasobruslařské show se zapojí lokální oddíly s hosty Michaelou Lucií Hanzlíkovou a Tomášem Vernerem.

Doprovodný program od 13:00

 • Toyota Playstation Race - Toyota
  Koncentrace je důležitá pro každý sportovní výkon. Potrénuj ji jako automobilový závodník v Toyota Playstation koutku.
 • Les a jeho budoucnost – Lesy ČR
  Chceš vidět, jak vyroste les před očima? Zažij několik desetiletí ze života lesa během několika minut, díky virtuální realitě.
 • Sazka olympijská cesta - Sazka
  Cesta za zlatou medailí z Olympiády začíná už v mládí, a je plná výzev. Překonej nástrahy a získej odměnu ve stylu #ODMGANG!
 • Střelecká zóna – HC Energie Karlovy Vary
  Nejrychlejší hokejová střela dosáhla rychlosti 183 km/h. Vyzkoušej, jak rychle dokážeš vystřelit na bránu TY!
 • Volejbal - VK ČEZ Karlovarsko
  Zahraj si volejbal s extraligovými hráči.
 • Workshop skákání přes švihadlo - Pojišťovna 211
  Předveď, jak umíš skákat přes švihadlo! Možná Tě překvapí, co uvidíš při představení profíků.
 • Hra Řízení přenosové soustavy - ČEPS
 • Stánek s reklamními předměty
 • Kinder SmileBox

Květinové ceremoniály

Denně na sportovištích dle rozpisu v propozicích sportů.

V souladu s olympijskou tradicí se nejúspěšnější sportovci dočkají prvního ocenění přímo na sportovištích. Šest nejlepších z každého závodu obdrží diplom, plyšového maskota olympiády a dárky od partnerských měst.


Medailový ceremoniál

Úterý 21. ledna od 18:30, před hotelem Thermal.

V rámci ceremoniálu proběhne předání medailí vítězům prvních dvou soutěžních dní. Moderují Libor Bouček a Radek Šilhan. Součástí doprovodného programu bude bubenické vystoupení Drum Bandu z Ostrova a exhibice Karate Champions Teamu. Večer bude zakončen ohňostrojem.


Závěrečný ceremoniál

Čtvrtek 23. ledna od 18:00, KV Arena.

Závěrečný ceremoniál, 23. ledna od 18:00 hodin, hostí KV Arena. Jeho součástí se stane vyhlášení vítězů zbývajících závodů i nejúspěšnějších krajských výprav. Moderují Libor Bouček a Radek Šilhan, vystoupí písničkář Thom Artway a taneční skupina Mirákl. Na závěrečný ceremoniál mohou zájemci získat vstupenky v síti Ticketportal na tomto odkazu.

Výšková dominanta Karlových Varů se po dobu ODM stane oficiálním olympijským domem. Vstup pro návštěvníky z řad akreditovaných účastníků i široké veřejnosti je bezplatný, těšit se můžete na celou řadu aktivit partnerů akce a Karlovarského kraje.

Otevírací doba

pondělí 20. 1. 09:00 – 19:00
úterý 21. 1. 09:00 – 21:30
středa 22. 1. 09:00 – 19:00
čtvrtek 23. 1. 09:00 – 15:00

Vstup

Zdarma

Nenechte si ujít

 • 21. ledna od 18:30 - Medailový ceremoniál
 • 22. ledna od 17:00 - Autogramiáda HC Energie Karlovy Vary

Pravidelný program

 • Toyota Playstation race - Toyota
  Koncentrace je důležitá pro každý sportovní výkon. Potrénuj ji jako automobilový závodník v Toyota Playstation koutku.
 • Les a jeho budoucnost – Lesy ČR
  Chceš vidět, jak vyroste les před očima? Zažij několik desetiletí ze života lesa během několika minut, díky virtuální realitě.
 • Sazka olympijská cesta - Sazka
  Cesta za zlatou medailí z Olympiády začíná už v mládí, a je plná výzev. Překonej nástrahy a získej odměnu ve stylu #ODMGANG!
 • Střelecká zóna – HC Energie Karlovy Vary
  Nejrychlejší hokejová střela dosáhla rychlosti 183 km/h. Vyzkoušej, jak rychle dokážeš vystřelit na bránu TY!
 • Hra Řízení přenosové soustavy – ČEPS
 • Výstava medailí a pohárů ODM 2020 - Thun 1794 a.s.
 • Zásady zdravé výživy a pitný režim - Střední zdravotnická škola Karlovy Vary
  (po, st, čt 09:00 – 13:00, út 09:00-13:00 a 17:00-19:00; workshop začíná vždy v celou hodinu)
  Zdravá výživa a pitný režim ovlivňuje zdraví nás všech. Je důležitá nejen pro sportovce, kde pozitivně ovlivňuje výkon, ale ovlivňuje vznik a průběh nemocí. Pojď zjistit, jak se stravovat podle potřeb svého těla.
 • Regenerace organismu - Střední zdravotnická škola Karlovy Vary
  (po, st, čt 09:00 – 13:00, út 09:00-13:00 a 17:00-19:00; workshop začíná vždy v půl) Regenerace organismu je důležitou součástí péče o tělo a duši pro každého člověka. Poznej, jak může pomoct i tobě a objev účinky automasáže.
 • Hollandia Karlovy Vary s.r.o.
  Správný BALANCE je pro sportovce důležitý. Překonej naši překážku a vychutnej si vyváženou svačinu v podobě smoothie nápojů.
 • Zábava pro celou rodinu – Ostrov
  Ražení mince, skládaní origami, hlavolamy, kvíz o ceny, skákací panák a prezentace nové deskové hry z Ostrova.
 • Tokio koutek
  Začni nasávat atmosféru Letních olympijských her 2020 v Tokiu.
 • Olympijské vzdělávaní
  Znáš olympijskou historii a hodnoty? Dokážeš vyjmenovat desatero fairplay?
 • Fotopoint
  Vyfoť se na stupních vítězů a poděl se o zážitek na Instagramu #ODM2020
 • Chill out zóna
 • Umělecký koutek
 • Stánek s reklamními předměty

Výhody pro účastníky, kteří se v době ODM prokážou platnou akreditací.

Karlovy Vary

Alžbětiny Lázně, Smetanovy sady 1145/1, Karlovy Vary
Sleva 50 % z ceny vstupného do Bazénového centra a Solné jeskyně.
Sleva 10 % z prodejních cen kavárny Caffé Sissi.

Hvězdárna Františka Krejčího, K letišti 144, Hůrky
Sleva 100 % na program, který je zveřejněn na www.astropatrola.cz, slevu je možné uplatnit až do 29. 2. 2020.

Kino Drahomíra, Vítězná 627/50, Karlovy Vary
Sleva 25 % z ceny vstupného do kina.

KV Arena, Západní 1812/73, Karlovy Vary
Sleva 50 % z ceny vstupného do Bazénového centra

Městská knihovna Karlovy Vary, I. P. Pavlova 7, Karlovy Vary
Sleva 100 % na služby poskytované knihovnou.

Boží Dar

Apartmány Engadin, Boží Dar 207
Wellness pro účastníky denně od 15 do 20 hod. Bazén se slanou vodou (10 osob), vířivka (6 osob), sauna (8-10 osob), infrakabina (4 osoby).
Kontaktní osoba Petr Dušek, tel. 774 701 505.

Autogramiáda fotbalistů AC Sparta Praha (Radoslav Kováč, Lukáš Vácha, Miroslav Baranek), focení, soutěže o upomínkové předměty, 20. ledna od 16:00.
Hlavní soutěž o dres fotbalistů AC Sparta Praha - podmínkou je správné zodpovězení otázek. Losování výherce proběhne následující den. Zveřejnění vítěze bude ohlášeno na FB Apartmány Engadin - Boží Dar následující den, tedy 21.1. s informaci o předání. Soutěž a autogramiáda bude probíhat venku za apartmány.

Skiareál Boží Dar, na sjezdovce za hotelem Praha
Bobovačka s Pojišťovnou 211, pondělí 20. 1. a středa 22. 1., vždy od 14 hod.

Jáchymov

Aquacentrum Agricola, T. G. Masaryka 403, Jáchymov
Bezplatný vstup do vodního centra, pondělí 20. 1. od 15:30 do 18:30, maximálně 112 osob.

Kulturní dům Radium, Jáchymov
Promítání dobrodružného filmu Mia a bílý lev, středa 22. ledna od 16:30, maximálně 269 osob.
Volný vstup na koncert známého interpreta, středa 22. ledna od 20:00.

Mariánské Lázně

Městský bazén, Tyršova 617/6, Mariánské Lázně
Bezplatný vstup do bazénu dle provozní doby.

Park Boheminium, Krakonoš 665, Mariánské Lázně
Bezplatný vstup, v lednu denně od 10 do 17 hod.

Cheb

Ledové kluziště, Nám. Jiřího z Poděbrad, Cheb
Bezplatný vstup, denně od 14 do 19 hod.

Plavecký bazén, Obětí nacismu 1127/16, Cheb
Bezplatný vstup do bazénu dle provozní doby:

Neděle 8:00 - 13:00 14:00 - 18:00
Pondělí 18:30 - 21:00
Úterý 18:30 - 21:00
Středa 10:00 - 14:00 18:30 - 21:00
Čtvrtek 10:00 - 14:00 18:30 - 21:00
Pátek 18:30 - 21:00

Ostrov

Dům kultury Ostrov, Mírové nám. 733, Ostrov
Promítání filmu Spiderman (úterý) a Avengers: Infinity War (středa) od 18:00. Vstupné 50 Kč, sportovci a doprovod zdarma.

Nová Role

Thun 1794 a.s., Tovární 242/12, Nová Role
Prohlídka Návštěvnického centra Thun 1794, ve dnech 20. - 22. ledna v časech 10:00 a 13:00.
Nutná rezervace předem: 776 205 025 nebo 776 205 010.

Jaroslav Bradáč
Předseda organizačního výboru za Karlovarský kraj
jaroslav.bradac@kr-karlovarsky.cz

Lydie Stráská
Krajská koordinátorka ZODM 2020
+420 736 650 020
lydie.straska@kr-karlovarsky.cz

Monika Havlová
Krajská koordinátorka ZODM 2020
+420 736 650 051
monika.havlova@kr-karlovarsky.cz

Pavel Kubeček
Krajský koordinátor pro oblast sportů
+420 736 650 096
pavel.kubecek@kr-karlovarsky.cz

Iva Hauptmannová
Marketing a VIP servis
+420 601 214 117
iva.hauptmannova@kr-karlovarsky.cz

Lenka Butašová
Spolupráce s partnery ZODM 2020
+420 601 214 150
lenka.butasova@kr-karlovarsky.cz

Nábor dobrovolníků
+420 601 214 154
dobrovolnicizodm2020@kr-karlovarsky.cz

Simona Vargová
Krajský koordinátor zajištění provozu Olympijského domu
+420 601 214 174
simona.vargova@kr-karlovarsky.cz

Elena Hávová
K
oordinátor ubytování a stravování
+420
736 650 329
elena.havova@gmail.com

Jaroslav Malár
K
oordinátor dopravy
+420
773 899 910
jardam@seznam.cz

Martina Žáčiková
Koordinátor akreditace krajských výprav a organizátorů
+420
736 650 127
martina.zacikova@kr-karlovarsky.cz

Databáze účastníků

12

Počet sportů

34

Počet disciplín

1338

Počet účastníků

Pořadí krajů
Pozice Kraj Počet bodů Započítáno / celkově závodů
1. Liberecký kraj 243 93 / 93
2. Královéhradecký kraj 235 90 / 90
3. Jihomoravský kraj 228 92 / 92
4. Středočeský kraj 221 93 / 93
5. Moravskoslezský kraj 204 91 / 91
6. Hlavní město Praha 193 92 / 92
7. Jihočeský kraj 182 94 / 94
8. Kraj Vysočina 166 84 / 84
9. Karlovarský kraj 156 86 / 87
10. Ústecký kraj 152 91 / 91
11. Pardubický kraj 144 86 / 86
12. Plzeňský kraj 116 92 / 92
13. Olomoucký kraj 104 86 / 87
14. Zlínský kraj 94 65 / 65

Výpočet pořadí

Celkové pořadí krajů bude určeno na základě zisku bodů za umístění v jednotlivých sportech, vždy v kategorii chlapců a dívek. ČOV společně s pořadatelem rozhodne před začátkem her, které koedukované soutěže budou počítány do dívčích a které do chlapeckých kategorií.

Pořadí krajů ve sportu bude určeno součtem získaných bodů v jednotlivých medailových soutěžích daného sportu.

V každé medailové soutěži budou bodována umístění na 1. až 14. místě. Jeden kraj může být v rámci jedné medailové soutěže hodnocen i víckrát, nebude uplatňován princip redukovaného pořadí.

Při rovnosti bodů se dva nebo více krajů umístí společně na jednom děleném místě a každý kraj obdrží plný počet bodů náležejících tomuto umístění.

Stejným systémem je bodováno umístění sportovců v jednotlivých medailových soutěžích i pořadí krajů v jednotlivých sportech, viz následující tabulka.

Umístění 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
Body 20 16 13 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Pokud mezi těmito otázkami nenajdete odpověď na to, co byste chtěli vědět, napište nám na Facebooku – facebook.com/olympioniciODM.

1) Jak se mohu dostat na zahajovací ceremoniál?
Zahajovací ceremoniál, který se uskuteční 19. ledna od 15.00 hodin v KV Areně, je přístupný pro účastníky i veřejnost, ale je nutné mít vstupenku. V tuto chvíli je ceremoniál vyprodaný a lze jej sledovat na iVysilani.

2) Kde bude medailový ceremoniál a je přístupný veřejnosti? A co závěrečný ceremoniál?
Medailový ceremoniál se uskuteční v úterý 21. ledna od 18:30 před Olympijským domem – hotelem Thermal - a je přístupný jak účastníkům, tak široké veřejnosti. Uvidíte předávání cen prvním medailistům ODM 2020 a na závěr také ohňostroj.

Závěrečný ceremoniál se koná ve čtvrtek 23. ledna v KV Areně od 18h a je potřeba si na něj zakoupit vstupenku na webu Ticketportal.

3) Mohu si na ODM koupit něco na památku?
Určitě ano, připravili jsme spoustu reklamních předmětů s logem ODM 2020, které můžete koupit během zahajovacího a závěrečného ceremoniálu. Během akce je možné si je zakoupit v Olympijském domě v hotelu Thermal a v Infocentru na Božím Daru.

4) Kde všude můžu sledovat závody?
Celou akci přenáší živě ČT sport, která poskytuje také přenosy některých závodů. Jejich přehled najdete na iVysilani.

5) Potřebuji vstupenku na sportoviště?
Vstup na všechny sportovní akce je zdarma a není potřeba mít vstupenku.

6) Dostanu se na sportoviště i jinak než jen autem?
Účastníci ODM mají s akreditační kartou zdarma přesun hromadnou dopravou a mají také zajištěné autobusy na a ze sportoviště. Veřejnost může využít hromadné dopravy s platnou jízdenkou.

7) Zapomněl jsem něco na sportovišti, kde jsou ztráty a nálezy?
Pokud se něco takového stane, dej nám vědět na Facebooku do zprávy, a zkusíme vyřešit (facebook.com/olympioniciODM). Zároveň je zřízeno telefonní číslo ztráty a nálezy 601 214 132.

Články o olympiádě