Slavnostní ceremoniály


Zahajovací ceremoniál Olympiády dětí a mládeže se bude přenášet živě

Už 23. června začne devátý ročník Letní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM). V Liberecké Home Credit Aréně se v první den her sejde na čtyři tisíce účastníků. Slavnostní ceremoniál začne už v 16 hodin společně s doprovodným programem a vyvrcholí koncertem populárního zpěváka Sebastiana. Slavnostní zahájení je určeno primárně pro účastníky her. Počet míst pro veřejnost je z kapacitních důvodů omezen.

„Vzhledem k vysokému počtu účastníků olympiády je významně omezena kapacita arény, kterou může veřejnost využít. Přednostně jsou vstupenky, které slouží zároveň jako místenky, určeny akreditovaným sportovcům a jejich doprovodu,“ říká Miroslav Šourek, člen organizačního výboru ODM.

Každá krajská výprava obdrží navíc 60 vstupenek, které mohou jednotlivé kraje distribuovat dle vlastního uvážení. V případě, že nějaké lístky nenajdou své adresáty, bude možné si je v den zahájení vyzvednout v pokladně Home Credit Arény. Podle odhadů se ale bude jednat jen o jednotky.

„Protože předpokládáme, že se nepodaří uspokojit všechny požadavky o vstupenky na slavnostní zahájení, rozhodli jsme se přiblížit průběh slavnostního ceremoniálu prostřednictvím streamu. Na stránkách www.olympic.odm.cz zveřejníme v brzké době adresu, kam budeme živé vysílání směřovat. Dále pro veřejnost chystáme bohatý doprovodný program,“ doplňuje Miroslav Šourek.

Ve dnech 24. a 25. června se od 14 hodin zaplní náměstí Dr. Edvarda Beneše hudebními skupinami, roztleskávačkami a mnoha dalšími sportovci a umělci. Návštěvníci se můžou těšit na vystoupení skupin Perutě a Poetiky, fotbalový zápas staré gardy FC Slovan Liberec – FK Jablonec, freestyle fotbalovou show, exhibici cheerleadingu či slack line a mnoho dalšího.

Za další zábavou může dorazit ve středu 26. června do Jablonce nad Nisou na Poloostrov Tajvan, kde si bude možné během odpoledne vyzkoušet jízdu na paddle boardu, týmovou plavbu v dračí lodi nebo lezeckou stěnu. Od 19.30 hodin pak vystoupí Paulie Garand a DJ Kenny

Dalšími slavnostními akty zařazenými do programu her jsou medailové ceremoniály. Slavnostní zakončení bude ale opět z kapacitních důvodů určené pouze pro akreditované účastníky, nikoli pro veřejnost.ZAHAJOVACÍ CEREMONIÁL

Kdy: 23. 6. 2019

Čas: 15:00 - 19:30 hodin

Místo: Sport Park Liberec

15:00 - Program v olympijském domě

16:00 - Warm up

17:00 - Oficiální zahájení

18:00 - Sebastian

18:30 - DJ

19:45 - Konec

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.


SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ

Kdy: 27. 6. 2019

Čas: 18:30 - 22:45

Místo: Sport Park Liberec

18:30 - Otevření arény, Warm up

19:30 - Medailový ceremoniál

21:00 - Slavnostní zakončení

21:45 - DJ

22:45 - Konec

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.