Partnerská města a mapa

Statutární město Pardubice

Pardubice jsou univerzitní město na východě Čech, metropole Pardubického kraje. Leží na soutoku řek Labe a Chrudimky a se zhruba 90 000 obyvateli jsou desátým největším městem Česka. Desítky let se Pardubicím přezdívá město sportu. Daří se tu široké škále sportovních odvětví – např. lední hokej, basketbal, florbal, hokejbal, malá kopaná, tenis a další. Nejvýznamnějšími sportovními událostmi v Pardubicích jsou dostihové závody Velká pardubická steeplechase, plochodrážní motocyklový závod Zlatá přilba, tenisové mistrovství republiky mládeže Pardubická juniorka a mezinárodní festival šachu a her Czech Open. Sportovním srdcem města je multifunkční hala TIPSPORT ARENA, která se stane dějištěm slavnostního zahajovacího ceremoniálu Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže.

Město Česká Třebová

Česká Třebová je významným železničním uzlem v údolí řeky Třebovky v podhůří Orlických hor. V zimním období mohou občané města využít ke sportování zimní stadion, ski areál Peklák a lyžařské běžecké areály Hory a Kozlov. Česká Třebová sama se profiluje jako město sportu. Zimní stadion ve městě Česká Třebová se stane dějištěm hokejových turnajů a jejich finále. Zároveň se zde uskuteční závěrečný ceremoniál.

Město Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí je centrem regionu Podorlicka. Historické a současně průmyslové město je železniční křižovatkou na soutoku Tiché Orlice a Třebovky. Město má bohaté kulturní a sportovní tradice. Ve městě se nachází domovy mládeže Střední školy automobilní a Střední školy uměleckoprůmyslové, které poskytnou ubytování pro soutěžící sportovních disciplín běžeckého lyžování a lyžařského orientačního běhu. V místním kulturním domě proběhne úterní medailový ceremoniál.

Město Vysoké Mýto

Vysoké Mýto leží na řece Loučné. Město má pravoúhlou osnovu a téměř čtvercové náměstí. Ve městě se nachází správa školských zařízení - domov mládeže a školní jídelna Vysoké Mýto, kde budou ubytovaní soutěžící sportovní disciplíny lední hokej.

Město Litomyšl

Litomyšl leží ve východní části Pardubického kraje, na pomezí Čech a Moravy. Dominantou města je unikátní renesanční zámek, který je zapsán v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na krytém zimním stadionu v Litomyšli bude uspořádána soutěž v krasobruslení a rychlobruslení. Město bude také dějištěm kulturních soutěží (šachy a taneční soutěž).

Město Choceň

Choceň se nachází v malebné kotlině při obou březích Tiché Orlice v uzlu Orlického cyklo&in-line království. Choceň se profiluje jako město v parku a město sportu. Přímo na jeho území se nachází přírodní rezervace Peliny se skalními útvary. Město Choceň se stane dějištěm disciplíny lední hokej.

Město Letohrad

Letohrad leží v krásné a nezničené přírodě podhůří Orlických hor, je vstupní branou pro zimní i letní turistiku v Orlických horách. Mezi významné turistické cíle patří Společenské centrum Nový dvůr – Muzeum řemesel. Ve městě se nachází moderní Areál biatlonu/Biathlon area. Město Letohrad se stane dějištěm disciplín biatlonu, běžeckého lyžování a lyžařského orientačního běhu.

Obec Dolní Morava

Dolní Morava se nachází v oblasti masivu Králického Sněžníku (třetího nejvyššího pohoří ČR). Místní areál Větrný vrch je centrem snowboardingu a centrem lyžování je Relax&Sport resort Dolní Morava. Dolní Morava – areál Větrný vrch se stane dějištěm disciplín skicross a snowboarding.

Obec Čenkovice

Čenkovice je horská obec a oblíbené letovisko na horním toku říčky Čenkovičky pod Bukovou horou. Pro výhodné klimatické podmínky a dostatek sněhu patří Čenkovice k vyhledávaným regionálním lyžařským střediskům. Zdejší lyžařský areál ve svahu Bukové hory je největší v Pardubickém kraji. Ve vrcholové části Bukové hory je areál propojen s nově vybudovaným lyžařským centrem Červená hora – Mlýnický Dvůr a s lyžařským běžeckým areálem Buková hora – Suchý vrch.Ski areál bude dějištěm disciplíny alpské lyžování.