Brno

Brno. Přijeďte ho v létě ochutnat.

Živé a duchem mladé město s autentickou atmosférou, bohatou kulturní nabídkou a unikátní architekturou. Město s atraktivním a energickým centrem, které je hýčkaným srdcem metropole, neustále se rozvíjí a ve dne i v noci překvapuje. Město, které nabízí skvělou gastronomii, krásnou přírodu a je vstupní branou do jižní Moravy. To je Brno.

Pestrý kulturní program, desítky akcí ve veřejném prostoru, chuť zažít město jinak. Toto vše v současné době tvoří image Brna. O prázdninách se rozhodně městu nevyhýbejte, naopak přijeďte si užít jeho centrum.

Letní festivaly

Turistické informační centrum města Brna letos přichází s festivalem Léto v centru. Největší taháky můžete tentokrát hledat na scéně letního pavilonu Meeting Brno Point na Moravském náměstí. V červnu určitě stojí za to udělat si čas například druhé úterý v měsíci, kdy tam zahraje brněnská legenda Progres 2, den po ní se představí kapela Fru-Fru. Evropský svátek hudby se tu bude slavit 21. června a koncem měsíce vystoupí skupina The Weathermakers. O prázdninách se můžete těšit i na oslavu čtyřicátin A. G. Fleku, na Meteor z Prahy a další skvělé kapely. Nepřehlédnutelná bude i akce Mototechna Pup Up Store, která Moravské náměstí promění v autosalon zánovních automobilů.
Komornější část programu zůstane na nádvoří Staré radnice, kde bude i venkovní kavárna s tančírnou a hudebním programem zahrnujícím například jazzové koncerty, buskery či vážnou hudbu.
V červenci bude Brno opět slavit narozeniny otce genetiky Gregora Johanna Mendela, letos festivalem Mendel Knows. V srpnu - od pátku 11. do neděle 13. - přijde na řadu multižánrový festival Maraton hudby Brno. Více scén, bohatší program a velké množství nejen hudebních zážitků. Třeba na Špilberk balkannn, folklor na Moravském náměstí, jazz v Sono centru, nový cirkus ve Sportovním areálu Hněvkovského. Pouliční muzikanti se představí v centru města, nekonečné varhany v kostelech a piáno štafeta v pasáži Alfa. Maraton hudby Brno je festival, který má ambice stát se pro Brno tím, čím je pro Ostravu Colours of Ostrava. Těšte se a již nyní si můžete začít pořizovat vstupenky. Z brněnské letní scény nemizí ani tradiční a oblíbené dobývání Brna švédským vojskem – Den Brna 2017 nebo festival pouličních divadelníků Na prknech, dlažbě i trávě.

Skvělá gastronomie

In Brno, Drinks for Morning, Noon and Night. Titulek článku dubnového vydání The New York Times znamená jediné: o brněnské barové scéně už ve světě vědí. V Brně totiž život soumrakem nekončí a kromě kultury dotváří osobitou atmosféru města i různé gastronomické podniky.
Výběr toho nejlepšího z brněnské gastronomie již podruhé na konci června přinese nezávislý projekt Gourmet Brno 2017. Je to průvodce, který obsahuje nejlepší brněnské restaurace, kavárny, pivnice, vinárny, cukrárny, bary a bistra. Experti a organizace s excelentní znalostí brněnské gastro scény nominovali v těchto sedmi kategoriích nejzajímavější podniky v Brně. Profesionálové v dané oblasti z celé České republiky i ze zahraničí následně podnikli neohlášenou návštěvu těchto podniků a ohodnotili kvalitu jejich služeb. Každá kategorie má svého vítěze. Informace o nejlepších podnicích jsou pro návštěvníky i obyvatele Brna přehledně zpracovány na portálu www.gotobrno.cz/gourmet a také v brožuře v české a anglické verzi.

Vše pro cestovatele

Jste v Brně vítáni. Nemusíte dopředu zjišťovat řadu informací, lehce se ve městě zorientujete, město na vás svou nabídkou a turistickým servisem hned po příjezdu udělá dojem. To je vzkaz, které Brno posílá do světa.
Brno je známé díky bohaté nabídce různých architektonických stylů, především funkcionalismu. Město samotné se může pochlubit řadou krásných a vyhledávaných budov z rozličných období. Brno jako mekka architektury samozřejmě pozitivně ovlivňuje i své obyvatele, proto zde naleznete velkou koncentraci tvůrčích a talentovaných architektů a designérů, kteří tu působí. Nemohlo tomu být jinak, než že nové informační centrum navrhl známý architekt Petr Hrůša. Centrum najdete v přízemí parkovacího domu Domini Park, v Panenské ulici mezi náměstím Svobody a Husovou ulicí s přístupem na hrad Špilberk. Jmenuje se TO JE Brno a získáte v něm nejen informace o Brně a jižní Moravě. Máte v něm možnost výběru ze širokého množství suvenýrů a propagačních předmětů, možnost nákupu vstupenek na kulturní a jiné akce související s cestovním ruchem. Sednete si, v klidu prostudujete informační materiály, připojíte k internetu, dobijete mobil. V moderních prostorách jsou i toalety nebo úschovna zavazadel. Přidanou hodnotou tohoto místa je možnost pohodlného parkování.
Odnesete si rady pro návštěvu Brna i graficky povedené brožury, mapy a jiné tiskoviny. Například brožura Brněnské podzemí vyhrála v celorepublikové soutěžní přehlídce propagačních materiálů TuristPropag 2017 v kategorii „Publikace určená k prodeji“.
O letošních prázdninách bude spuštěna i turistická karta Brno Pass. Ta vám nachystá nejen zvýhodněnou nabídku vstupu do turisticky atraktivních míst, ale také doporučí široký přehled míst a namotivuje vás k vícedenní návštěvě v Brně a jeho okolí.
No a pro hravé návštěvníky má Brno připraveno několik verzí šifrovacích her. Má je Stará radnice, Zoo i Špilberk. Ale Brněnské podzemí, konkrétně Labyrint pod Zelným trhem, nabídne nyní oblíbený druh interaktivní zážitkové hry – exit game. Jde v ní o hledání pokladu a únik z labyrintu.

Krásná příroda

Ač se to na první pohled nezdá, v Brně a okolí je mnoho míst, kam lze utéct od hluku a uspěchanosti města. Vyzývají ke kratší či delší procházce, prohánění se na kole či kolečkových bruslích nebo jen tak k posezení a užívání si krásného dne, k odpočinku od starostí. Všechna místa jsou navíc dobře přístupná městskou hromadnou dopravou.
Tím nejznámějším je samozřejmě Brněnská přehrada. Od dubna do října lze pěší či cyklistický výlet k přehradě doplnit plavbou parníkem, v letních měsících slouží přehrada ke koupání. Turistické informační centrum města Brna má sezónní IC otevřeno i zde. Ve Zlaté lodi v přístavišti nabízí nejen příjemné posezení a připojení k internetu, ale i letní suvenýry vhodné k vodě a nové cyklomapy okolí Brněnské přehrady.

To je Brno

Město, které bylo vždy průkopníkem nových architektonických stylů, žilo v kavárnách a na veřejných prostranstvích. Město, které si vždy jeho obyvatelé chtěli udělat a dělají hezčí. Přestaňte si o Brnu jen číst. Přijeďte Brno v létě zažít a ochutnat, přesvědčit se!

Letní festivaly
21. 6. – 13. 7.

F SCÉNA - folklor
Červenec – srpen

Léto v centru
21. – 23. 7.

Mendel Knows
11. – 13. 8.

Maraton hudby Brno

Den Brna 2017

www.gotobrno.cz