Volný čas

VOLNÝ ČAS

Doprovodný program - pro vaše chvíle volna

Pro všechny účastníky ODM 2017 jsme připravili společně s našimi partnery bohatý doprovodný program, který je možné většinou využít po celou dobu her (24.-28. června 2017). Veškerý doprovodný program je pro všechny účastníky ODM 2017 zdarma, vždy je však podmínkou prokázání se akreditační kartou ODM 2017.

FUN PARK KOLEJNÍ
V areálu Olympijské vesnice na Kolejní ulici to bude žít. Připravili jsme zde pro Vás celou řadu zajímavých aktivit, které pro Vás budou k dispozici ve dnech 25.-28. června v době od 10 do 19 hodin.

Jedná se o následující aktivity, sporty a hry:

 • Streetball
 • Lezecké stěny Boulder Open
 • Kolonožka centrum
 • Golftruck, golfové trenažéry, patovací koberec a mnoho soutěží o atraktivní ceny!
 • Beach volejbal
 • Mini fotbal
 • Badminton
 • Frisbee
 • Tetování airbrush
 • Šipky
 • Pétanque
 • Fortissimus a řada soutěží o drobné ceny

Těšte se také na ukázkové akce:

Ukázka práce zásahové jednotky – Vězeňská služba ČR

Nácvik sebeobrany

Základy magie

STAREZ SPORT a.s. (www.starezsport.cz)
Volný vstup na základě akreditačních karet pro účastníky ODM ve dnech 24. - 28.6.2017 do těchto sportovních zařízení:
Koupaliště Riviéra
Aquapark Kohoutovice
Městský plavecký stadión Lužánky
Bazén Ponávka
Lázeňské a relaxační centrum Rašínova
Koupaliště Zábrdovice

TIC BRNO (www.ticbrno.cz)
Volný vstup na věž Staré radnice na Radnické ulici na základě akreditačních karet pro účastníky ODM ve dnech 24. - 28.6.2017

HVĚZDÁRNA BRNO (www.hvezdarna.cz)
Speciální pořad pro účastníky bude připraven v těchto termínech:
pondělí 26. června v 15.00 - Úsvit kosmického věku
úterý 27. června v 15.00 - Sluneční superbouře

VIDA sience centrum (www.vida.cz)
Volný vstup na základě akreditačních karet pro účastníky ODM ve dnech 24. - 28.6.2017

ZOO Brno (www.zoobrno.cz)
Volný vstup na základě akreditačních karet pro účastníky ODM ve dnech 24. - 28.6.2017

Využijte mimořádné možnosti zajít do ZOO na exkurze s průvodcem a originálním výkladem! V termínech 26. 6., 27. 6., 28. 6. a 29. 6. vždy od 14:00 hod.

Kapacita exurze je omezena na 30 osob, z tohoto důvodu se zájemci musí objednat předem u p. Michala Vaňáče na e-mail vanac@zoobrno.cz

Muzeum Brněnska (www.muzeumbrnenska.cz)

Po předložení akreditační karty můžete využít návštěvu těchto objektů:
Památník Mohyla míru
Památník písemnictví v Rajhradě
Muzeum ve Šlapanicích
Vila Löw-Beer v Brně včetně Galerie Celnice a zahrady vily

ŽIDOVSKÉ MUZEUM V PRAZE, POBOČKA BRNO (www.jewishmuseum.cz)

pondělí 26.–středa 28. června ve 13.00 – komentovaná prohlídka synagogy Agudas achim na ulici Skořepka 247/13ŽIDOVSKÉ MUZEUM V PRAZE, POBOČKA BRNO (www.jewishmuseum.cz) sraz zájemců o prohlídku ve 13:00 před synagogou.

Tipy na návštěvu zajímavých míst a na výlety

Zde je pár tipů na návštěvu dalších zajímavých míst v Brně a okolí a na zajímavé výlety v Brně a okolí.

HRAD A PEVNOST ŠPILBERK (www.spilberk.cz)

Hrad Špilberk založil na vrcholu stejnojmenného kopce v polovině 13. stol. český král Přemysl Otakar II. jako rezidenční sídlo českých králů. Středověké jádro bylo později přestavováno, přičemž původní sídlo střídalo často majitele. V 18. století se Špilberk proměnil v mohutnou barokní pevnost, která se stala též obávaným vězením. Neblaze proslulé byly především zdejší kasematy. V hradních zdech trpěli francouzští revolucionáři, italští karbonáři, příslušníci hnutí Mladá Itálie, polští povstalci, ale i domácí političtí vězni. Vězení národů bylo místem hrůzy i za druhé světové války. Od roku 1961 je Špilberk ve správě Muzea města Brna a slouží výstavním účelům. Zpřístupněny jsou i bývalé vězeňské kobky a kasematy.

Na vstup do hradu není možné využít akreditační karty ODM 2017.

HRAD VEVEŘÍ (www.veveri.cz)

Jeden z nejrozsáhlejších a bohužel v současné době také i nejvíce zanedbaných hradních areálů v České republice. Původně zřejmě malý lovecký hrádek či pouze dvorec moravských markrabat je v pramenech poprvé připomínán roku 1213. Veveří jako opravdový kamenný hrad vzniká až na popud krále Přemysla Otakara II. v polovině 13. století. Velmi výrazně byl hrad - v podstatě do dnešního rozsahu – rozšířen po polovině století 14. za vlády moravského markraběte Jana Jindřicha (mladšího bratra císaře Karla IV.).


Foto je převzato z oficiálního webu hradu.

Význačné pozdně renesanční přestavby proběhly na počátku 17. století. V roce 1645 byly hrady Veveří a Pernštejn jedinými pevnostmi, které odolaly Švédům při obléhání města Brna.

Na vstup do hradu není možné využít akreditační karty ODM 2017.

Vila Tugendhat (www.tugendhat-villa.cz)

Vila Tugendhat v Brně-Černých Polích vzbudila velký ohlas a zájem už v době svého vzniku. Její proslulost se časem jenom stupňovala. Brněnská vila Tugendhat, nejvýznamnější realizovaná evropská stavba svého tvůrce, se stala jedním z mezníků v historii světové architektury 20. století. Její význam byl v roce 2001 oceněn zařazením mezi památky Světového kulturního dědictví UNESCO. Její autor Ludwig Mies van der Rohe (zemřel v roce 1969 v Chicagu) během svého tvůrčího života vytvořil osobitý a nezaměnitelný styl, jímž výrazně zasáhl do moderní architektonické tvorby po celém světě. Do moderních českých dějin se zapsala důležitým jednáním o rozdělení československého státu.


Foto je převzato z oficiálního webu gotobrno.

Otevírací doba: středa – neděle: 10 - 18 hodin. Poslední vstup v 17.15 hod. Prohlídka pouze s průvodcem v každou celou hodinu, max. 15 osob ve skupině. Vzhledem k zvýšenému počtu návštěvníků je nutné objednat prohlídku předem - na tel./fax: 545 212 118.

Na vstup do vily není možné využít akreditační karty ODM 2017.

Technické muzeum (www.technicalmuseum.cz)

Technické muzeum v Brně nabízí řadu prohlídku řady zajímavých expozic i výchovně-vzdělávacíh pořadů. V současné době nabízí prohlídku následujících expozic: letecká historie a plastikové modelářství, nožířství, historická vozidla, od tamtamů k internetu, salon mechanické hudby, kultura nevidomých, vodní motory a památník Viktora Kaplana, kovolitectví, parní motory, ulička řemesel, železářství, historická stereovize, věžní hodiny, technická herna.


Foto je převzato z oficiálního webu muzea.

Z olympijské vesnice Kolejní 10 minut pěšky, z kolejí Purkyňova 5 minut pěšky.

Na vstup do muzea není možné využít akreditační karty ODM 2017.

TIPY NA VÝLET

Parníkem na Veveří

Tradiční výlet Brňanů - romantická plavba po hladině Brněnské přehrady k majestátnému hradu Veveří. Výlet lze spojit s procházkou malebnými lesy po obou březích jezera.

Itinerář: tramvají (č. 1, 3, 11) na zastávku Přístaviště, odtud kousek pěšky do přístavu. Lodí ke hradu Veveří (zastávka Hrad Veveří) – prohlídka hradu. Zpět buď parníkem, nebo pěšky. Nabízí se dvě pěší varianty. Buď po pravém břehu Podkomorskými lesy – v nich se odehrává děj Mrštíkovy Pohádky máje, po modré turistické značce k Ríšově studánce a dále po žluté značce do přístavu. Nebo po nově vybudované lávce na levý břeh přehrady a po červené značce přes tradiční centra zábavy (Osadu, Sokolské koupaliště) a přehradní hráz do přístavu. Odtud pak zpět tramvají do města.

Na plavbu parníkem není možné využít akreditační karty ODM 2017.

Pěšky do ZOO a na Brněnskou přehradu

Výchozí bod koleje pod Palackého vrchem - pěšky k výchozí turistické značce na konečné tramvaje číslo 13 (ulice Purkyňova, pár minut pěšky z olympijské vesnice). Po žluté značce přes vrch do Medlánek. U křížku odbočit vlevo a kolem letiště po polní panelové cestě do Bystrce, odbočit vpravo a po 400 metrech dorazíte k hlavní bráně brněnské ZOO. Výlet je možné ještě prodloužit. Minete-li letiště, odbočíte vpravo na polní cestu k lesu a napojíte se na modrou turistickou značku, která vás kolem Mniší hory zavede přes Kníničky k ZOO. Po návštěvě ZOO (pro účastníky olympiády je vstup volný) je možné pokračovat na přehradu. Možností je několik. Nejzajímavější je přes hráz přehrady. Z brány ZOO doprava po chodníku a po asi 300 metrech vlevo přes most přes řeku a dále pak proti proudu řeky k hrázi a do přístaviště. Odtud pak zpět tramvají do města.

Vstup do ZOO zdarma pro účastníky ODM 2017 (akreditační kartu s sebou).