9 2 dní do olympiády
dětí a mládeže

Archiv článků

Alžběta Dufková: Moc jsem si ODM užila!

Alžběta Dufková: Moc jsem si ODM užila!

Olympiáda, to je její život. Třikrát startovala na té „velké“, v Číně, Anglii i Brazílii. Synchronizovaná plavkyně Alžběta Dufková ale nevzpomíná jen na své sportovní vrcholy, ale rovněž i na Olympiádu dětí a mládeže. „I odsud mám zážitky na celý život,“ říká úspěšná akvabela, která nesla před třemi lety prapor Jihomoravské výpravy.

To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty ODM 2017

To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty  ODM 2017

Anketa, v níž jste nám od září posílali své tipy na jména maskotů pro ODM 2017, je u konce. Vybrali jsme dva vítěze, kteří shodou okolností zaslali zcela totožná jména - Kroky pro kluka a Dýlka pro dívku.

Monika Míčková: gymnastika je trochu i cirkus

Monika Míčková: gymnastika je trochu i cirkus

Byla nejlepší moderní gymnastkou České republiky posledních let. Minulý čas je na místě, byť Monice Míčkové bylo loni v létě teprve 25 let. Teď se připravuje na státnice a také na roli ambasadorky svého sportu na ODM 2017.

Veronika Mišková: Na ODM mám úžasné vzpomínky

Veronika Mišková: Na ODM mám úžasné vzpomínky

Na svém facebookovém profilu úspěšná karatistka Veronika Mišková píše: „Momentálně mě sice na trénincích a soutěžích nepotkáte, můžete se na mě ale těšit na hrách Letní olympiády dětí a mládeže, která se bude konat v červnu v Brně, kde budu jako ambasador karate.“

Ivana Večeřová: Nikdo není neporazitelný!

Ivana Večeřová: Nikdo není neporazitelný!

Patřila k nejlepším světovým basketbalistkám, dvakrát hrála na olympijských hrách (2004 a 2008), doma má nespočet titulů a trofejí. Ráda však vzpomíná na své dětství i sportovní začátky. Olympiádu dětí a mládeže považuje IVANA VEČEŘOVÁ za ideální startovní pozici pro současnou mládež. „ODM, to jsou nezapomenutelné zážitky,“ říká v rozhovoru pro náš web.

Filip Ospalý: Olympiáda je prostě nejvíc!

Filip Ospalý: Olympiáda je prostě nejvíc!

Filip Ospalý je legendou českého triatlonu, tedy náročného sportu, který spojuje plavání, cyklistiku i běh. I když vyhrál titul mistra Evropy, nejhlubší vzpomínky mu utkvěly v hlavě na účast na olympijských hrách. „Olympiáda je prostě nejvíc,“ říká v rozhovoru jako ambasador svého sportu pro Olympiádu dětí a mládeže 2017, kterou bude hostit Brno.

Dejte maskotům jméno a vyhrajte VIP vstupenku

Dejte maskotům jméno a vyhrajte VIP vstupenku

Co říkáte na to, kdyby maskoti nesli vámi vybraná jména? Na olympiádě dětí a mládeže v Jihomoravském kraji se budou o zábavu starat dva krokodýli – a vy můžete určit, jak se budou jmenovat. Stačí se zúčastnit soutěže a zaslat nejoriginálnější návrh. Hlavní cenou je VIP vstupenka s možností doprovodu.

Vacenovská: Děti se musejí chtít hýbat, pomoct by jim měli rodiče

Vacenovská: Děti se musejí chtít hýbat, pomoct by jim měli rodiče

Pořadatelé vypsali celkem 23 sportovních odvětví a jednu uměleckou soutěž. Na hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže očekávají v červnu bezmála 4700 sportovců a trenérů. Na stolní tenis bude v Brně dohlížet ambassadorka a česká reprezentantka Iveta Vacenovská. „Bude to má první taková zkušenost,“ říká třicetiletá Češka. „Zatím jsem, co se týče Jihomoravského kraje, byla jen na autogramiádách.“