Archiv článků

Olympiáda dětí a mládeže: šance i pro mladé novináře

Olympiáda dětí a mládeže: šance i pro mladé novináře

Český olympijský výbor připravil 4. ročník vzdělávacího programu pro mladé novináře během Olympiády dětí a mládeže v červnu 2017 v Jihomoravském kraji. Zúčastnit se ho mohou studenti mediálních oborů, blogeři či novináři ve věku 18-24 let.

Martin Čechman: ODM je odrazem k velkým výkonům

Martin Čechman: ODM je odrazem k velkým výkonům

Ještě mu není ani dvacet let a už sbírá medaile na mistrovství světa a Evropy. MARTIN ČECHMAN je velkým příslibem české dráhové cyklistiky. V mládí vyhrával, co se v tuzemských podmínkách dalo a zúčastnil se i Olympiády dětí a mládeže. „Tady se dá odrazit k velkým výkonům a výsledkům,“ říká v rozhovoru pro náš web.

Alžběta Dufková: Moc jsem si ODM užila!

Alžběta Dufková: Moc jsem si ODM užila!

Olympiáda, to je její život. Třikrát startovala na té „velké“, v Číně, Anglii i Brazílii. Synchronizovaná plavkyně Alžběta Dufková ale nevzpomíná jen na své sportovní vrcholy, ale rovněž i na Olympiádu dětí a mládeže. „I odsud mám zážitky na celý život,“ říká úspěšná akvabela, která nesla před třemi lety prapor jihomoravské výpravy.

To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty ODM 2017

To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty  ODM 2017

Anketa Najděte jména maskotům ODM 2017 byla vyhlášena v září 2016 na webových stránkách www.odm2017. Sympatické fugurky si okamžitě našly své příznivce. A když byla anketa vyhlášena i na facebooku ODM 2017, zájem veřejnosti akceleroval. Postavičky maskotů během prvních 10 dnů shlédlo více než 8000 návštěvníků a nápady na jména se jenom hrnuly.

Monika Míčková: gymnastika je trochu i cirkus

Monika Míčková: gymnastika je trochu i cirkus

Byla nejlepší moderní gymnastkou České republiky posledních let. Minulý čas je na místě, byť MONICE MÍČKOVÉ bylo loni v létě teprve 25 let. Teď se připravuje na státnice a taky na roli ambasadorky svého sportu na ODM 2017. V červnu tohoto roku se opravdu nudit nebude.

Veronika Mišková: Na ODM mám úžasné vzpomínky

Veronika Mišková: Na ODM mám úžasné vzpomínky

Na svém facebookovém profilu úspěšná karatistka VERONIKA MIŠKOVÁ píše: „Momentálně mě sice na trénincích a soutěžích nepotkáte, můžete se na mě ale těšit na hrách 8. letní olympiády dětí a mládeže, která se bude konat v červnu v Brně!!! Budu jako ambasador karate.“ A tady přinášíme rozhovor s touto příjemnou mladou dámou.

Ivana Večeřová: Nikdo není neporazitelný!

Ivana Večeřová: Nikdo není neporazitelný!

Patřila k nejlepším světovým basketbalistkám, dvakrát hrála na olympijských hrách (2004 a 2008), doma má nespočet titulů a trofejí. Ráda však vzpomíná na své dětství i sportovní začátky. Olympiádu dětí a mládeže považuje IVANA VEČEŘOVÁ za ideální startovní pozici pro současnou mládež. „ODM, to jsou nezapomenutelné zážitky,“ říká v rozhovoru pro náš web.

Filip Ospalý: Olympiáda je prostě nejvíc!

Filip Ospalý: Olympiáda je prostě nejvíc!

Filip Ospalý je legendou českého triatlonu, tedy náročného sportu, který spojuje plavání, cyklistiku i běh. I když vyhrál titul mistra Evropy, nejhlubší vzpomínky mu utkvěly v hlavě na účast na olympijských hrách. „Olympiáda je prostě nejvíc,“ říká v rozhovoru jako ambasador svého sportu pro Olympiádu dětí a mládeže 2017, kterou bude hostit Brno.