To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty ODM 2017

To jsou ti, kdo oživili jmény maskoty  ODM 2017

Anketa Najděte jména maskotům ODM 2017 byla vyhlášena v září 2016 na webových stránkách www.odm2017. Sympatické fugurky si okamžitě našly své příznivce. A když byla anketa vyhlášena i na facebooku ODM 2017, zájem veřejnosti akceleroval. Postavičky maskotů během prvních 10 dnů shlédlo více než 8000 návštěvníků a nápady na jména se jenom hrnuly.

Kdo měl možnost, přišel na veletrh SporLife na začátku listopadu, kde mohl maskoty vidět nejen v jejich životní velikosti, ale také se přímo, osobně do ankety zapojit. Po čtyřech dnech trvání veletrhu, jsme v hlasovací urně našli přes 600 hlasovacích lístků, přesně 618.

Anketa byla ukončena 18. prosince a komise se dala do práce, protože jsme slíbili, že do poloviny ledna 2017 zveřejníme vybraná jména a také jméno vybraného autora. A jak to vlastně dopadlo? To už víte z facebooku ODM2017. Myslíme si, že se podařilo vybrat dobře. Náš kluk-maskot se tedy už na věky bude jmenovat Kroky a naše dívka-maskot pak Dýlka. Tím ale story výběru jmen neskončila!!!!!!. Stalo se to, co nikdo nepředpokládal - úplně stejná jména dostali naši maskoti od dvou účastníků ankety!!!!! Máme tady tedy výherce blahopřejeme a děkujeme jim, že svým nápadem anketu podpořili. Jsou jimi

Ladislav Všetečka

"Vaše zpráva mne pobavila a potěšila zároveň. Projekt ODM znám již několik let a byl jsem se osobně podívat jak na letních, tak i na zimních ODM. Náš syn Jakub se účastnil dvou zimních ODM, kde se na té první, na Vysočině, stal olympijským vítězem ve SNB. U závodů SBX již zůstal a tento rok se nominoval na EYOF do Turecka."


a Michal Procházka

"O jménech jsem hodně přemýšlel. Město je spojené historicky s krokodýlem a jak rozdělit jedno slovo - název na dvě a přitom být jednoduchý a zapamatovatelný. Tak vznikla jména Kroky a Dýlka. A ještě v těch jménech je obsažen sport: KROKO - kroky a DÝLKA správně délka. Mám dvě děti a obě s manželkou vedeme ke sportu. ODM bude jistě pro ně novou motivací. Těšíme se na atmosféru slavnostního zahájení a držíme olympiádě palce."


Oba se s jedním doprovodem stali VIP hosty ODM 2017. Blahopřejeme!!!!

Všem, kteří jste se ankety zúčastnili, děkujeme a moc si přejeme, abyste se objevili na slavnostním zahájení a přišli povzbudit svůj kraj na některé z 30 sportovišť, kde se ODM 2017 ve dnech 24. - 29. 6. 2017 odehraje.

Oldřich Tegze
místopředseda organizačního výboru ODM 2107