2 9 dní do olympiády
dětí a mládeže

​Finále atletiky se i přes nepřízeň počasí neslo ve znamení kvalitních výkonů

Dnešní den probíhaly na Atletickém stadionu města Plzně finálové závody v atletice. Výborným výkonům talentovaných atletů přihlížela plná tribuna nadšených diváků. I s jejich podporou bylo dosaženo řady výborných výsledků.

Hned v první odstartované disciplíně, běh na 60 metrů s překážkami mladších žákyň, zvítězila reprezentantka Plzeňského kraje Barbara Píchalová. Následovaly soutěže ve skoku do dálky, kde se utkali mladší žáci a ve skoku do výšky, kde bojovaly o umístění starší žákyně. Vítězi se stali Daniel Schwarz z Plzeňského kraje a Anna Kerbachová z Prahy. V běhu na 60 metrů s překážkami mladších žáků zvítězil Tomáš Kratochvíl z Jihočeského kraje. Radost přineslo Moravskoslezskému kraji vítězství Michaely Vedrové v hodu oštěpem.

Další dvě první místa odváží do Prahy Tereza Elena Šínová a Ivan Zavřel v kategoriích 100 metrů s překážkami starších žákyň a žáků. Trofej pro Plzeňský kraj ještě vybojovala Anna Suráková v běhu na 800 metrů starších žákyň. Jediné vítězství pro Jihomoravský kraj dosáhl Daniel Kotyza v běhu na 1500 metrů starších žáků. První místo ve výškařském sektoru vybojovala Denisa Pešová ze Středočeského kraje. Dálku pak ovládl Tomáš Kratochvíl z Jihočeského kraje. Sportovní dopoledne vyvrcholilo běhy 4x60 metrů a po vyrovnaných bojích na dráze zvítězila v mladších žákyních štafeta Libereckého kraje, ve starších žákyních Praha, v mladších žácích Ústecký kraj a ve starších žácích kraj Jihočeský.

I přes nepřízeň počasí bylo dosaženo výborných sportovních výkonů a díky napínavým a vyrovnaným soubojů odcházeli diváci spokojeni a nadšeni domů.